Kuzey Teve

HDP’linin koltuğuna oturan AKP’li öğretmeni çıktı: “Hocam sen bana çalmamayı öğretmiştin”

HDP’linin koltuğuna oturan AKP’li öğretmeni çıktı: “Hocam sen bana çalmamayı öğretmiştin”
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
52 views
03 Ocak 2021 - 12:23
Spread the love

 31 Mart seçimleri geri kaldı, ancak tartışmalar devam ediyor… Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçimden sonra, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilenlere mazbata verilemeyeceği kararı tepkilere neden olmuştu. YSK’nın bu kararı, Van’ın Tuşba ilçesinde ilginç bir tabloyu ortaya çıkardı.

Van’ın Tuşba ilçesinde HDP’li Ayşe Minaz ile birlikte belediye eş başkanı seçilen HDP’li Yılmaz Berki, KHK kapsamında ihraç edildiği için mazbatasını alamadı. Bunun üzerine seçimi kaybeden ancak en yüksek ikinci oyu alan AKP’li Salih Akman’a mazbata verildi. AKP’li Salih Akman’ın, HDP’li Ayşe Minaz’ın ilkokul öğretmeni olması, Tuşba Belediyesi ilçe Meclis toplantısında dikkat çeken görüntülere neden oldu.

Meclis toplantısında seçimi birinci tamamlayan Ayşe Minaz, ilkokul öğretmeni AKP’li Salih Akman’a, “10 Bin oy gibi bir fark attık. Bir irade gaspı var. O irade gaspı da ne yazık ki bana eğitimi öğreten, hırsızlık yapmamayı öğreten, hak hukuk adalet, arkadaşının saçını dahi çekmenin kötü bir şey olduğunu öğreten bir eğitimci eliyle yapılıyor. Salih hocam sen ilkokulda bana, arkadaşının kalemini silgisini çalmamayı öğrettin değil mi? Ama sen sistem içinde büyük bir hırsız olmuşsun da haberin yok” dedi.

İşte Mezopotamya Ajansı’nın çektiği o görüntüler:

HDP’nin Van Tuşba adayları 31 Mart seçimlerinde yüzde 52,93, AKP’li aday ise 39,37 oy almıştı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -