Kuzey Teve

HDPli Kürkçü: Çok sayıda ölü var; polis insanlara saldırıyor

HDPli Kürkçü: Çok sayıda ölü var; polis insanlara saldırıyor
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
103 views
10 Ekim 2015 - 10:13
Spread the love

 Ankara’daki Barış Mitingi’nde bulunan HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, patlamanın ardından Fırat Haber Ajansı’na (ANF) açıklamalarda bulundu. Kürkçü, 10’dan fazla ölünün olduğunu söylerken, 3 çocuğun cansız bedenini gördüğünü belirtti ve “Türkiye ayağa kalkmalı” diye konuştu.

Kürkçü’nün açıklamaları şöyle:

“Şu an yaralıların önemli bölümü ambulanslarla gönderildi. 50’den fazla yaralı vardı fakat benim bulunduğum yerde, ilk bombanın bulunduğu yerde 10’dan fazla ölü var; üstleri pankartlarla, bayraklarla örtülmüş. Yine öldürülmüş üç çocuk bedeni görüyorum. İkinci bombanın patladığı yerde de aynı tablonun olduğunu düşünüyorum. Görgü tanıkları yürüyüşe henüz geçmeden kortejin en arkasında iki bombanın birbirinden 20-30 metre uzaklıkta patladığını söyledi ve bir kan deryasının içine girdik. Müdahale çok gecikti, ambulanslar çok gecikti; kan kaybından hayatını kaybedebilir bazı insanlar. Polis ne yaptığını bilmez halde insanların üzerine saldırıyor, gaz sıkıyor. Ancak şu an kortejin büyük bölümü olay yerinden uzağa çıktı. Ölülerle başbaşa durumdayız.”

“TÜRKİYE AYAĞA KALKMALI”

Kürkçü, “İnsanlık ayaklar altına alınmış durumda. Buna sessiz kalınmamalı. Türkiye buna ayağa kalkarak yanıt vermeli” derken, “Saray’ın marifeti olduğundan kim kuşku duyabilir?” diye sordu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -