Kuzey Teve

HDP’li belediyelerden para aldılar mı

HDP’li belediyelerden para aldılar mı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
37 views
03 Ocak 2021 - 12:11
Spread the love

PKK’nın Kandil’deki yöneticilerinden Murat Karayılan, HDP’li 24 belediyeye kayyum atanmasına ilişkin açıklama yaptı…

 PKK’nın Kandil’deki yöneticilerinden Murat Karayılan, HDP’li 24 belediyeye kayyum atanmasına ilişkin açıklama yaptı. Karayılan,“Kameralar önünde ‘dağa para gönderiliyor’diyebiliyorlar. Bu büyük bir yalandır, tek bir kuruş bile gelmemiştir” dedi.

PKK’ya yakınlığıyla bilinen ANF’ye konuşan Karayılan, belediyelere kayyum atanmasına ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı. Karayılan, belediyelerden örgüte herhangi bir destekte bulunulmadığını iddia ederken, hükümetin de bu belediyeleri denetimden geçirdiğini vurguladı.“Aldığımız bilgilere göre; aylarca müfettişleriyle bu belediyeleri denetliyorlar ve hiçbir usulsüzlük tespiti yapılmamıştır” diyen Karayılan, kayyum atamalarına ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Diyorlar ki ‘bu belediyeler dağa para gönderiyor.’ Bu büyük bir yalandır. Hayır, biz istiyoruz ki yurtsever bir belediye başkanı varsa halka hizmet etsin. Tüm paraları halkın hizmetine koysun. Eğer bizden para istemezlerse biz onlara muhtaç değiliz. Biz belediyelere muhtaç değiliz, ne de onlardan para isteriz. AKP ve herkes bilmeli ki biz PKK olarak güç sahibiyiz, bizim de ekonomimiz ve siyasetimiz var. Biz kimseye muhtaç değiliz ki belediyenin bir kaç kuruşunu alıp kendimiz için harcayalım. Biz halka hizmet etmelerini istiyoruz. Zaten doğru düzgün belediyelere para bile vermiyorlar. Kendileri de tespit etmişler ki belediyelerden tek bir kuruş bile dışarı gitmemiş. Ona rağmen yalan söylüyorlar. Kameralar önünde ‘dağa para gönderiliyor’ diyebiliyorlar. Bu büyük bir yalandır, tek bir kuruş bile gelmemiştir. Yurtsever Kürt belediye eş başkanlıklarını görevden alma ve belediyelere el koymak için bu tür yalan senaryoları oluşturuyorlar.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -