Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

HDPden Syrizaya mektup: Bizler bu acıyı biliyoruz

HDPden Syrizaya mektup: Bizler bu acıyı biliyoruz
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
170 views
27 Temmuz 2018 - 13:12
Spread the love

 Halkların Demokratik Partisi, 83 kişinin hayatını kaybettiği, 180’den fazla kişinin yaralandığı yangın felaketi sonrası Yunanistan’ın Syriza Partisi’ne dayanışma mektubu gönderdi. HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Çepni imzasıyla gönderilen mektupta şu ifadeler yer aldı:

“Sizlerin yaşadığı coğrafyada, Rafina ve Kineta bölgesinde ormanlar, içinde yaşayan tüm canlılar, yakınlarınız, evleriniz bahçeleriniz, bağlarınız yanarken bizim, hepimizin yüreği de onlarla birlikte yanıyor. 

Bizler bu acıyı biliyoruz, hissediyoruz, tanıyoruz. 1990’lar, 2015’te, Anadolu’nun her köşesinde köyler, ormanlar yakılırken de; geçen yıl Rodos’ta yükselen alevleri karşı kıyıdan izlerken de aynı sızıyı hissettik. 

Atina Rafina ve Kineta bölgesinde Neos Voutzas, Nea Makri’de ölen canlar bizim canlarımızdır; yakılan ormanlar ve içindeki tüm canlılar da… 

Aramızdaki sınırları, ayrımları tanımıyoruz, yanınızdayız. Yaralarınızı sarmaya, doğal alanları korumaya, elimizden geleni yapmaya, dayanışmaya hazırız.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN