Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

HDP YE SALDIRIDA BİR ÇALIŞANI ÖLDÜRÜLDÜ

HDP YE SALDIRIDA BİR ÇALIŞANI ÖLDÜRÜLDÜ
211 views
17 Haziran 2021 - 9:33
Spread the love

HDP İzmir İl Örgütü’nü basıp, binayı ateşe veren silahlı saldırgan, rehin aldığı parti üyesi Deniz Poyraz’ı öldürdü.

İzmir’in Konak ilçesinde Halkların Demokratik Partisi İzmir İl Başkanlığı’nın bulunduğu binaya giren silahlı ve kimliği belirsiz kişi binayı ateşe verdi. Parti binasında çalışan Deniz Poyraz hayatını kaybederken, olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

HDP’liler ise parti binası çevresinde toplanarak saldırıya tepki gösterdi.

HDP Genel Merkezi, saldırıyla ilgili şu paylaşımda bulundu: “HDP tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; ‘’İzmir’de parti binamız silahlı bir şahıs tarafından basılarak binamız ateşe verildi. İçeride görevli bir arkadaşımız bulunmakta. Saldırının faili de azmettiricileri de bellidir. Herhangi bir olumsuzluktan iktidar ve kışkırtıcılar sorumlu olacaktır. İzmir’deki provokasyon ve alçakça saldırıya karşı HDP’liler Konak’ta bulunan il binamızda toplanıyor. Her saldırı korkak saldırganları küçültürken, partimize sahiplenmeyi arttıracaktır.’’

izmir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “İlimizde bugün saat 11.05 sularında 32 iş yerinin bulunduğu bir iş hanının 2. katındaki HDP il binasına, sağlık çalışanıyken istifaen ayrılmış olan O.G. isimli şahıs girerek, parti çalışanı olan D.P. isimli şahsı tabanca ile ateş ederek öldürmüştür. Şüpheli şahıs yakalanmış olup olay tüm yönleriyle araştırılmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” dedildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -