Kuzey Teve

HDP için düğmeye basıldı

HDP için düğmeye basıldı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
79 views
30 Temmuz 2015 - 20:28
Spread the love

 HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, 6-8 Ekim’de yaşanan olaylarla ilgili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız hakkında da “Terör örgütüne silah temini” iddiasıyla düzenlenen fezlekenin de bulunduğu dokunulmazlık dosyası TBMM Başkanlığı’na gönderildi.

Selahattin Demirtaş hakkında Türk Ceza Kanunu’nun “Kamu Barışına Karşı İşlenen Suçlar” bölümündeki 214/2. maddesinde “Halkın bir kısmını diğer bir kısmına karşı silahlandırarak, tahrik etmek” suçlamasıyla soruşturma yürütülüyor. Demirtaş hakkında Başsavcılık suçun yasal unsurlarının oluştuğuna karar verirse, “dokunulmazlığının kaldırılması” talebinde bulunacak. Hazırlanacak fezleke TBMM başkanlığına gönderilmek üzere Adalet Bakanlığı’na gidecek. Demirtaş için dava açıldığı takdirde, 24 yıl hapsi istenecek.

9 VEKİL HAKKINDAKİ FEZLEKE MECLİS’TE

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ve 8 milletvekili hakkında fezleke düzenlendi.

“PKK’ya verilmek üzere Suriye’den getirilen silahları teslim alacak kuryeye yardım ettiği”iddiasıyla gündeme gelen HDP’li Faysal Sarıyıldız’ın da aralarında bulunduğu 9 milletvekili hakkında fezleke hazırlandı. Hazırlanan 9 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Sarıyıldız, dün TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “7 ay önce yaşanmış bir olayla ilgili ciddi hukuksal bir sorun bulsalardı şu ana kadar o fezleke Meclis’e gelmez miydi?”demişti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -