Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

HDP Giresun Milletvekili Adayı Erol da katliamda yaşamını yitirdi

HDP Giresun Milletvekili Adayı Erol da katliamda yaşamını yitirdi
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
156 views
11 Ekim 2015 - 8:15
Spread the love

 Ankara’daki barış mitingine yönelik bombalı saldırıda yaralanan HDP Giresun Milletvekili Adayı Abdullah Erol yaşamını yitirdi.
7 Haziran seçimlerinde  Giresun ilinden HDP adayı olan Abdullah Erol 1 Kasım da yapılacak olan milletvekili seçimlerinde yeniden ayni ilden aday olmuştu.Erol, HDP
 den Rize milletvekili adayı olan Selda Karafazlı’nın HDP adayıolmasından dolayı bir kaç akrabası tarafından akrabalıktan çıkartıldığı haberlerinn basın da yer alması sonrası  sürekli olarak karafazlı’ya destek vermişti.Son olarak 06.10.2015 tarihinde Ankara’da yapılan milletvekili aday tanıtım toplantısında bir araya gelen Erol ve Karafazlı öbjektiflere anılardayaşasın diye poz vermişlerdi.

Saldırıda HDP’nin 1.Bölge 16.sıra milletvekili adayı Kübra Meltem Mollaoğlu da hayatını kaybetmişti.

ABDULLAH EROL KİMDİR?

1972’de Siirt’in Baykan ilçesinde doğdu. Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Turizmve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden mezun oldu.. Bir süre ticaretle uğraştıktan sonra 1998 yılında Halkın Demokrasi Partisi (HADEP) Diyarbakır merkez ilçe yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (THAY-DER) yönetim kurulunun genel sekreteri olarak görev yaptı.

Derneği temsilen Diyarbakır Demokrasi Platformu üyeliği yaptı. 4 yıl boyunca UNDP’nin Yerel Gündem 21 Kent Konseyi proje koordinatörlüğünün koordinasyon kurulu üyeliği, genel sekreter yardımcılığı, kent meclisiüyeliği ile Çevre ve Sağlık Ana çalışma grubu başkanlığınıyürüttü.

İnsan Hakları Derneği (İHD), GÖÇ-DER, ÇEV-GÖN, KURDİ-DER ve Uluslararası Af Örgütü Diyarbakır grubu üyeliği gibi değişik sivil toplum kuruluşlarında çalışmalar yürüttü. Abdullah Erol evli ve 2 çocuk babasıydı.

(Kaynak: Demokrat Haber / FOTO: Gençağa Karafazlı)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -