Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

HDP Adana il binasına bombalı saldırı: 6 yaralı

HDP Adana il binasına bombalı saldırı: 6 yaralı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
171 views
19 Mayıs 2015 - 11:29
Spread the love

Adana ve Mersin’de HDP İl Örgütünün bulunduğu binalarda eş zamanlı patlamalar meydana geldi. Adana’daki saldırıda aralarında HDP Seyhan İlçe Eşbaşkanı Hüseyin Beyaz, HDP yöneticileri İbrahim Yakut ve Selahattin Pişkin’in olduğu 6 kişi yaralandı.

Adana Tepebağ Mahallesi Cemal Görses Caddesi üzerinde bulunan HDP İl binasında meydana gelen saldırıda 6 kişi yaralandı. Patlama sonrası itfaiye ve polis, il binası önüne geldi. İtfaiye çıkan yangını söndürürken, polis olay yerine gelen gazetecilere engel olarak patlama yerine almadı. Polis, HDP İl binasına yapılan saldırıda parça tesirli zaman ayarlı bomba kullanıldığı ifade etti.

HER İKİ PATLAMA DA BOMBA DÜZENEKLİ ÇİÇEKTEN KAYNAKLANDI

HDP’ye yönelik olarak eş zamanlı gerçekleştirilen saldırılardan Mersin İl Örgütü’ne yönelik yapılan saldırının, partiye gönderilen, saksısına bomba düzeneği kurulmuş çiçekten kaynaklandığının anlaşılmasının ardından Adana’daki saldırının da aynı yöntemle gerçekleştirildiği öğrenildi. İl Örgütü ile aynı binada bulunan Seyhan İlçe Örgütü’ne yönelik saldırının ardından gönderilen bir paketin patladığı yönünde yansıyan ilk haberlerin ardından kentteki patlamanın da tıpkı Mersin’deki gibi dün akşam kimliği belirsiz bir kişi tarafından getirilen çiçekten kaynaklandığı anlaşıldı.

Buna göre dün akşam saat 10.00 ila 10.30 arasında elinde çiçekle parti binasının kapısını çalan bir kişi, o esnada içeride bulunan parti görevlilerinden Cemil Yağız’a elindeki çiçeği verdi.

Seçim öncesi olması itibariyle çiçeği getiren kişiden ve çiçekten şüphelenmeyen Yağız, çiçeği teslim aldı. Sözkonu kişi çiçeği teslim aldıktan sonra partiden ayrılırken, Yağız ise teslim aldığı çiçeği ilçe eşbaşkanlarının kullandığı odadaki rafın üzerine bıraktı.

YARALILARIN KİMLİKLERİ

Adana’daki patlamada aralarında HDP Seyhan İlçe Eş Başkanı Hüseyin Beyaz, HDP yöneticileri İbrahim Yakut ve Selahattin Pişkin’in olduğu 6 kişi yaralandı. 4 kişi hastaneye kaldırılırken HDP Seyhan İlçe Eş Başkanı Hüseyin Beyaz ameliyata alındı. Beyaz’ın durumunun ağır olduğu ancak hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

Polis HDP ile dayanışmaya gelen halka da engel oldu. Polisle yurttaşlar arasında gerginlik yaşandı. 

TUGAY BEK: SALDIRI ÖLDÜRME KASTI TAŞIYOR

Adana Milletvekili Adayı Tugay Bek, saldırının öldürme kastı taşıdığını söyledi. Detaylar için tıklayın.

DÜNKÜ MİTİNGE 60 KİŞİ KATILMIŞTI

HDP, dün Adana’da yaklaşık 60 bin kişinin katıldığı bir seçim mitingi düzenlemişti. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş bugün de seçim mitingi için Mersin’e gelmişti. (Adana/EVRENSEL)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -