Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Hayati Yazıcı Rizede açıklamalar yaptı

Hayati Yazıcı Rizede açıklamalar yaptı
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
165 views
08 Temmuz 2014 - 12:44
Spread the love

 Yazıcı, Rize Valiliği Toplantı Salonunda birleştirilmiş Doğu Karadeniz Lojistik ve Endüstriyel Bölgesi ile Koordinasyon Kurulu Toplantısı öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgede yapılacak Endüstriyel Gelişme Bölgesi ve DSİ ile sağlık alanında yatırımların ele alınacağı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısını gerçekleştireceklerini ve eksiklerin tespit edilerek giderilmeye çalışılacağını belirtti.

Doğu Karadeniz Lojistik Merkezinin önemine değinen Yazıcı, “Hedefimiz cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yıl dönümü 2023 Türkiye’sinde 500 milyar dolarlık bir ihracat hedefine ulaşmaktır ve 2 trilyon dolarlık bir dış ticaret potansiyeline ulaşmak. Elbetteki bu hedeflere ulaşmada en önemli hedeflerden biri de lojistik alt yapı imkanlarının, rekabet üstünlüğünü sağlamaya dönük donanıma ve işlevselliğe kazandırılmasını sağlamaktır” diye konuştu.

Yazıcı, bir gazetecinin cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun yüzde 55 oy alacağı yönündeki açıklamasını nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine, şunları kaydetti:

“Herkes aday olarak ortaya çıkar, veri olup olup olmadığına bakmaksızın kendine göre bir kamuoyu oluşturmaya çalışır. Çok ütopik, hayal bir iddia olarak görüyorum. Elbete ki vatandaşın oyu hiç kimsenin cebinde değil ama bizim milletimiz feraset sahibidir, basiretlidir. Tabiri caizse pire için yorgan yakmaz. Geleceğine bakar, vizyona bakar, ufku olana bakar, referanslara bakar. İnsanların hizmet etmek için karşısına çıkacak insanın referansına bakar, müktesebatına bakar. Ne kazandırdı, ülkeye ne sağladı, bunlara bakar.” 

Türkiye’de ilk kez 10 Ağustos’ta milletin doğrudan doğruya oy vermek suretiyle cumhurbaşkanı seçeceğini dile getiren Yazıcı, şöyle devam etti:

“Milletimizin doğrudan doğruya oy vermek suretiyle seçeceği cumhurbaşkanları adayları arasında ‘benim vizyonum, benim referanslarım bu’ diyecek tek aday var o da Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Millet bu referansı görüyor. Bu güne kadar yapılan her tür seçimde referandumda, milletvekilliği seçimlerinde, yerel seçimlerinde oyları artırarak yürüyüşümüzü sürdürmemizin arkasında yatan en temel faktör budur referans, müktesebat. ‘Ne kazandırdınız, nereden aldınız, nereye getirdiniz?’ Böyle bir başlık açarsak durmadan konuşmamız lazım. Türkiye gerçekten muazzam bir değişim ve dönüşümü gerçekleştirdi. Bu değişim ve dönüşümün öncüsü, lideri 10 Ağustos’ta yaptığımız cumhurbaşkanlığı seçiminde de milletin adayıdır. Bu faktörleri dikkate aldığımızda bu kazanımlara ters düşen değerlendirmelerin hiç birinin reel olmadığını gayet kolay söyleyebiliriz.”

Bakan Yazıcı’nın açıklamalarının ardından Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap vali yardımcıları ile ilgili müdürlerin katıldığı toplantı basına kapalı devam etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -