Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Hayati Yazıcı: 1 milyar liralık kaçak yakalandı

Hayati Yazıcı: 1 milyar liralık kaçak yakalandı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
166 views
31 Temmuz 2014 - 11:23
Spread the love

 Bakan Yazıcı,  2014 yılının ilk 6 ayında gümrüklerde yakalanan eşya grupları ve bunların değerleri hakkında bilgiler verdi.

Kaçakçılıkla mücadeleye büyük önem verdiklerini belirten Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı; “Yılın ilk yarısında en çok yakalanan eşya grupları; elektronik eşya, araç, akaryakıt, uyuşturucu, tütün ve alkol, tekstil, makine ve aksamı ile kimyevi madde oldu ”diye konuştu.

Kara, deniz ve hava sınır kapılarının yanı sıra iç gümrüklerde kaçakçılıkla mücadele çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüklerini belirten Yazıcı, “ Kaçakçılıkla etkin bir şekilde mücadele ediyoruz. Gümrüklerimizde ileri teknolojiye sahip araçlar kullanıyoruz. Bunun yanında eğitimli köpeklerimizin de sayısını arttırdık. Yılın ilk altı ayında yurt genelinde toplam 1 milyar 89 milyon 476 bin 822 lira lira değerinde yakalama gerçekleştirdik” dedi.

Bakanlık olarak, ekonomimize büyük zararlar veren her türlü kaçakçılıkla mücadeleyi etkin bir şekilde sürdürdüklerini kaydeden Yazıcı, Gümrükler Muhafaza ekipleri Vatandaşların Alo 136 Gümrük Muhafaza İhbar Hattına bilgi verebileceklerini belirtti.

Bakan Yazıcı’nın verdiği bilgiye göre, gümrüklerde en çok elektronik eşya yakalandı. Yakalanan elektronik eşyaların toplam değeri  503 milyon 240 bin 224 TL. Elektronik eşyayı 178 milyon 586 bin 524 TL ile araç ve 107 milyon 279 bin 448 TL ile akaryakıt izliyor.

Bakan Yazıcı’nın verdiği bilgiye göre,  1 Ocak 2014 -30.06.2014 tarihleri arasında gümrüklerde yakalanan eşya grupları ve bunların değerleri şu şekilde:

(Fotoğrafı büyütmek için üzerine tıklayınız)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -