Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Havalimanında, başka dillerde hizmet var Kürtçe hizmet yok

Havalimanında, başka dillerde hizmet var Kürtçe hizmet yok
119 views
18 Şubat 2024 - 12:57
Spread the love

Havalimanında Kürtçe hizmet olmaması isyan ettirdi: Annem 2.5 saat rehin kaldı

İstanbul Havalimanı’na inen annesini saatlerce bekleyen bir kişi, çektiği videoyla isyan etti: “Annem içerde 2 buçuk saattir rehin durumdaydı. Arab’ın, Azeri’nin, İngiliz’in dili var, annemin(Kürtçe) dili yok.”

Artı Gerçek – İstanbul Havalimanı’nda beklediği annesi içeriden uzun süre çıkmayan bir kişi, Kürtçe hizmet verilmediği için Türkçe bilmeyen annesinin mahsur kaldığını duyurdu.

Kürtçe bilen memur olmadığı için içeride mahsur kaldığı belirtilen yaşlı kadın oğlu tarafından çıkartıldı. Annesiyle video çekerek yayınlayan yurttaş, şunları söyledi:

“Bak ben İstanbul Havalimanı’nda, dünyanın 3. büyük havalimanı dedikleri yerde, ben 2 buçuk saattir şu gariban anamı kimseye anlatıp dışarıya çıkaramadım. Dili olmadığı için. Ülkesinde vergisini ödediğim uçağın memuru bana yardımcı olmadılar. Annem içerde 2 buçuk saattir rehin. Arab’ın, Azeri’nin, İngiliz’in dili var, annemin (Kürtçe) dili yok. Annem anlatamadı kendisini. Bu da Türkiye‘nin ayıbı olsun. Hani oy isteyecekler ya bizden. Dersiniz ya kardeşim…”Sosyal medyada paylaşılan görüntüler tepkilere neden oldu. (HABER MERKEZİ)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -