Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

HANİ DEVLET YARALARI SARACAKTI!YUSUFELİ DEREİÇİ YANGINI İÇİN BİR KİTAP EVİ YARDİM KAPNAYASI BAŞLATTI

HANİ DEVLET YARALARI SARACAKTI!YUSUFELİ DEREİÇİ YANGINI İÇİN BİR KİTAP EVİ YARDİM KAPNAYASI BAŞLATTI
229 views
24 Mart 2021 - 21:04
Spread the love

Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyünde meydana gelen yangının ardından ihtiyaçların karşılanması için yardım kampanyası başlatıldı.

Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyünde meydana gelen ve 35 bina ve 60 evin zarar gördüğü yangına ilişkin yardım kampanyası başlatıldı.

Çocuk bezi, kuru gıda, ayakkabı, kıyafet ve çocuklar için oyuncak, kitap ile kırtasiye ürünlerinin ihtiyaçlar arasında bulunduğu aktarılırken, söz konusu yardımların Patika Kitabevi’ne ulaştırılabileceği kaydedildi.

Patika Kitabevi tarafından başlatılan yardım kampanyasına destek olmak isteyenler için adres ve iletişim numarası şöyle:

Çarşı Mahallesi, Adliye Sokak No:7/1- Patika Kitabevi Artvin (Merkez)

Telefon numarası: 0466-212-10-44

NE OLMUŞTU?

Artvin’in Yusufeli ilçesinin 176 haneli, 400 nüfuslu Dereiçi köyünde 17 Mart’ta başlayan yangın, yaklaşık 8 saat süren çalışmasının ardından kontrol altına alınmıştı. Yangında 35 binada, 60 ev ile ahır ve samanlıklar yandı, 30 dolayında büyükbaş hayvan yaşamını yitirmişti.

“Amacımız 6 ay içerisinde başlayıp, projeleri tamamlayıp sizlere teslim etmektir”

Bakan Kurum, bir vatandaşın kendisine “burada iki evim var, ikisi de yandı, ikisinin de tapusu benim üzerimde” diye soru yönelttiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

“AFAD’dan hak sahibi olanlar AFAD’dan, AFAD’dan hak sahibi olmayıp da burada evi yanan kardeşlerimizi de kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde hak sahipliği sürecini yürüteceğiz. Zaten yardımları, taşınma yardımı, eşya yardımı, kira yardımı sayın bakanımız açıkladılar. Bu süreçte o yangınlarla birlikte TOKİ Başkanlığımız Dereiçi köyümüze, Yusufeli’mize yakışacak şekliyle yatay mimari esaslı, yanımıza yine hayvanlarımızı en yakın noktada bakabileceğimiz samanlığımızın olduğu güzel bir projeyi inşallah hayata geçireceğiz. Amacımız 6 ay içerisinde başlayıp, projeleri tamamlayıp sizlere teslim etmektir.”

“YARALARINIZI EN HIZLI BİR ŞEKİLDE SARACAĞIZ”

TOKİ’nin daha önce Elazığ’da, İzmir’de ve Malatya’da gerçekleştirdiği çalışmalara değinen Kurum, “Yine Giresun Dereli, Doğankent’te nasıl vatandaşlarımızla bir ve beraber olmak suretiyle çalıştıysa Artvin’imizde, Yusufeli’mizde, Dereiçi’mizde de aynı anlayışla sizlerle birlikte, sizlerin yaralarını en hızlı biçimde saracak anlayışla çalışmalarımızı yapacağız. Tüm Dereiçili kardeşlerimize, Artvin’imize, Yusufeli’mize tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” dedi.

Bakan Kurum, bir gazetecinin yeni yapıların yöre mimarisine uygun olup olmayacağı sorusuna ise “Yöresel mimari dediğimiz yapılar halen ayakta, taş ve ahşap karışımı ile yapılmış yığma binalar sapasağlam ayakta duruyor. İnşallah biz de burada yöresel mimari anlayışıyla taşı, ahşabı kullanacağımız yeni konutlarımızı aynı anlayışla yapacağız.” yanıtını verdi.

artvinden.com

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -