Kuzey Teve

Hamdi Topçu Tokinin başına

Hamdi Topçu Tokinin başına
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
182 views
10 Nisan 2015 - 9:06
Spread the love

 CHP İstanbul 1. Bölge 4. sıra adayı ve Gerçek Gündem Genel Yayın Yönetmeni Barış Yarkadaş HalkTV’de Ayşenur Aslan’ın programına konuk oldu.

Yarkadaş AKP listeleriyle ilgili bomba açıklamalarda bulundu.

İşte Yarkadaş’ın konuşmasından satırbaşları.

MİT TIR’ları soruşturmasında askerlerin tutuklanması önemli AKP asker üzerinden siyaset yapmaya devam edecek. Asker karşıtlığı prim yapıyor AKP tabanında. Hayali bir düşman buldular kendine Fethullah Gülen.

AKP akıl sağlığını kaybetti artık.

Erdoğan aslında başkan olamayacağını kendisi de biliyor. Sen kendi tabanını ikna edemiyorsan başkasını da ikna edemezsin. Ama Erdoğan yine de başkanlık diyor. Çünkü birincisi Erdoğan başkan olmak istiyor. Tüm herşeyi kendisi belirlemek istiyor.

İki Erdoğanın siyaseten söyleyecek bir şey kalmadı. Başkanlığı seçim malzemesi olarak kullanmak istiyor.

Erdoğan gele gele en son 276′ yı da arar. Çünkü biliyorsunuz AKP”nin tek başına hükümet olması için 276 vekil gerekiyor. Son araştırmalar AKP’nin en fazla 223 vekil çıkarabileceğini gösteriyor. HDP şu an 10,5, 11 görülüyor, MHP 20 bandında görülüyor.

SADECE 58 İSİM

AKP içinde 7 Nisan’a kadar liste tartışma yaşandı. AKP medyası gazetecileri manüple ediyor. Sanki listelerde Erdoğan’ın dediği oldu. Aslında hiç de öyle olmadı. Erdoğan AKP listelerine seçilebilecek yerlerden sadece 58 aday yazdırabildi.

Erdoğan tüm baskı ve ısrarlarına rağmen bu 58 kişinin içinde damadı şarkıcısı, özel kaleminin eşi gibi korumaya almak istediği isimler var. Çünkü Erdoğan bir iktidar değişikliğinde yargılanmasından korkuyor. Damadını listeye aldırmasının nedeni 17 – 25 Aralık dosyasının yeniden açılmasından korkuyor. Bazı fişlemelerin belgelerinin albayrak ta olduğu 17 – 25 Aralık operasyonunda bazı belgeleri kağıt öğütücüde öğüttüğü söyleniyor. Ayrıca yasin El kadı ile çok sıcak ilişkileri var Berat Albayrak’ın.

Uğur Işılak kendi şarkı üretemediği için çalıntı bir şarkıyı Erdoğan’ın seçim şarkısı yaptı. Tam AKP’ye yakışan bir aday. Ak parti değil kara parti.

AKP’deki olası bir parçalanma karşısında AKP’nin en azından Meclis’te grup kurabilecek bir kısmını elinde bulundurmak istiyor. 

AHMET KEKEÇ’E CEVAP

Berat Albayrak sen hangi özelliğinle milletvekili oldun. dedim geçen gün Ahmet Kekeç güya bana cevap verdi “Barış yarkadaş CHP’li olmak dışında ne yaptın diyor” Sen oradan Berat Albayrak’a mesaj gönderip maaşına 3 kuruş zam alamazsın. Siz yandaş olarak evlerinizi değiştirdiniz hatta bazılarınız eşlerinizi değiştirdiniz. benim mal varlığım belli, hiçbir şeyim değişmedi. Ben hep düşüncelerimi söyledim. Gittim CHP’den ön seçime girdim. Minibüsle dolaşan yandaşlar 2 milyonluk evlerde oturuyor.

ERDOĞAN DAVUTOĞLU’NDAN GELEN LİSTEYİ YIRTTI

Arınç öyle “birazcık hatırım varsa Gökçek’in oğlunu aday yapmazsınız” demedi. “Eğer aday yaparsanız çıkar bildiklerimi anlatırım” dedi. Erdoğan 7 Nisan’a 4 gün kala 4 gün boyunca baskı yaptı. Erdoğan Davutoğlu’nun listesini görünce sinirlenip yırttı. Bunun üzerine Bülent Arınç’a yakın isim Anadolu Ajansı eski Genel Müdürü Kemal Öztürk ve Hakan Fidan’a yakın isim Hüseyin Yayman seçilemeyecekleri yerden listeye konuldular. 

AKP listesi takas listesidir.

Yiğit Bulut üç ay uğraştı. Abdullah Gül’e aracı gönderdin mi göndermedin mi Yiğit Bulut?

Ankaralı gazeteci arkadaşlarımı uyarıyorum Artık bu iktidar şakşaklığından kurtulun.

Binali Yıldırım Erdoğan’a AKP listesine konulması için 6 isim verdi. Bunlardan sadece ikisi alt sıralardan listeye girebildi. 

HAMDİ TOPÇU BOMBASI

Hamdi Topçu Köşk’ten onay alıp milletvekili adayı olmak için istifa etti. Ancak davutoğlu tarafından listeye konulmadı. Hamdi Topçu Toki’nin başına getirilecek.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -