Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Gazeteci Mehmet Bakır sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alındı

Gazeteci Mehmet Bakır sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alındı
249 views
05 Ocak 2021 - 12:10
Spread the love

Mehmet Bakır sosyal medyadan yaptığı paylaşımların çarpıtıldığını, sözünün arkasında olduğunu ifade etti.

Gençağa KARAFAZLI


ARTI GERÇEK-Sivas’ta gazeteci Mehmet Bakır, AKP Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Hakan Beştepe ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım nedeniyle polis tarafından gözaltına alındı.

Bakır, Facebook hesabından, AKP Sivas Merkez İlçe Başkanlığı’nın her gün bir camiyi Coronavirus nedeniyle temizleyip yıkamalarına gönderme yapan “ben olsam, bütün camileri münafıkların yuvası olmaktan kurtarmak için yıkardım. Mümin için her yer zaten mescit” paylaşımı sonrası gözaltına alındı.

Mehmet Bakır savcılığa verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı.

Sivas STK Platform Temsilcisi Muhammed Ali Genç, “Böyle bir hadsizlik, böyle ahlaksız bir paylaşım olamaz. 28 Şubat tekrar hortlatılmaya mı çalışılıyor. Milletimizin değerleriyle alay eden bu paylaşımla alakalı eminim gerek Sivas Emniyet Müdürlüğü gerekse Başsavcılık gereğini yapacaktır” mesajıyla gazeteci Bakır’ı hedef göstermişti.

AKP’DEN ‘EDEPSİZ’ TEPKİSİ GELDİ 

AKP’li Hakan Beştepe de sosyal medya hesabından “Bu edepsizliklere Türk Ceza Kanunu’nda yaptırım uygulanmıyor olabilir fakat dini değerlere laf edildiğinde bu şaklabanlığa dur diyeceğiz ve tepkimizi göstermekten çekinmeyeceğiz” açıklaması yapmıştı.

GAZETECİ BAKIR: SÖZÜMÜN ARKASINDAYIM

Gazeteci Bakır ise gözaltına alınmadan önce yaptığı bir paylaşımda şunları ifade etti:

“Anladım ki yanlış anlaşılma hala devam ediyor. Bazı insanlar başka anlamlar peşinde. Ben diyorum ki; ibadethanelerde amacına uymayan insanlar oraların maneviyatını zedeliyor.Sözümün arkasındayım. Eğer ahlaksızlar, istismar edenler kullanıyorsa o mekanın ibadeti de sıkıntılı demektir. Gerçek bu. Allah’ın evini kimse özelleştiremez, maneviyatına gölge düşüremez. Ben yazımda ‘yıkarım’ derken ‘temizlik’ anlamında kullandım.  Defalarca bunu yazdım ve tekrar yazma gereği duydum. Ne yazık ki; bazı kesimler bunu yanlış anlamış. Gerek mesaj atarak, gerekse telefon açarak soran duyarlı insanlarda yazının o anlamda olduğunu anlattım. Yazım dikkatlice okunduğunda anlaşılacaktır.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -