Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Garo Paylan HDPye saldırının ardından konuştu

Garo Paylan HDPye saldırının ardından konuştu
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
180 views
11 Ağustos 2015 - 21:55
Spread the love

 Sultanbeyli’de Fatih Polis Merkezi’ne düzenlenen saldırının ardından HDP ilçe binasının bir grubun saldırısına uğramasıyla ilgili açıklama yapan Milletvekili Garo Paylan, “Maalesef barışa bir adım yakınken, tekrar şiddet sarmalına düştük” dedi.

HDP Sultanbeyli İlçe Başkanlığı binası önünde gece saatlerinde toplanan bir grubun binayı taşlaması ve ardından başkanlığın konferans salonuna girip tahrip etmesi üzerine basın açıklaması yapmak isteyen HDP üyelerine polis izin vermedi. 

Basın açıklaması yapmak isteyen partililere polisin izin vermemesi üzerine olay yerine gelen HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, HDP’nin içine girilen şiddet sarmalından çıkmak için uğraştığını ancak bu durumun bazı kişiler tarafından engellendiğini ifade ederek şunları söyledi: 

‘BÖYLE GİDERSE BU ATEŞ HER YERİ YAKABİLİR’

“Maalesef tekrar şiddet sarmalı ortamına girdik. Bu şiddet sarmalından hızla çıkalım diye partimiz, eşbakanımız, bizler çabalıyoruz. Bir an önce eller tetikten çekilsin, bir an önce bu şiddet sarmalı dursun diyoruz. Demokratik siyasetin şartlarını görmüştük. 3 yıla yakın zaman bu Türkiye toplumu bir bahar ortamı yaşadı. Biz bu bahar ortamını devam ettirip nihai bir barışı hakim kılmak istiyorduk. Ancak maalesef, saray gladyosu diye tanımladığımız devletin tepesindekiler bu barış ortamının kendilerine yaramadığını kendi padişahlığını sağlamayacağını gördüler. Maalesef barışa bir adım yakınken, tekrar şiddet sarmalına düştük. Bu şiddet sarmalı içinde toplumun değişik taraflarını karşı karşıya getirme durumunu getiriyor. Bu gördüğümüz örnekte olduğu gibi. Karakoldaki faili meçhul bir patlama üzerine, gelen bir güruh ilçe binamızı tarumar edebiliyor. Böyle giderse bu ateş her yeri yakabilir. Bir an önce şiddetin durması lazım. Bunun için de geçici hükümetin, cumhurbaşkanının aklını başına devşirmesi lazım.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -