Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Fuat Avniden çarpıcı seçim iddiaları

Fuat Avniden çarpıcı seçim iddiaları
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
203 views
12 Haziran 2015 - 18:41
Spread the love

 İşte o şok etkisi yaratan iddialar;

Fuat Avni, koalisyon ve erken seçimle ilgili iddialarını şöyle sıraladı;

1. Y… ve avaneler, ilk şoktan sonra çok özel bir toplantı yaptılar. Seçimle ilgili değerlendirme yapıldı.

2. İki seçenek değerlendirildi. Öncelikle hükümet kurdurmayıp erken seçime gitmek, başaramazlarsa MHP ile koalisyon hükümeti kurmak.

3. Y…, ‘Ne olursa olsun erken seçime gidecek formüller geliştirin, MHP ile koalisyon olursa bile seçim hükümeti olmalı” dedi.

4. Strateji gereği bunu dillendirmeme kararı aldılar. ‘Durumu değerlendirdik, gerekli dersleri aldık kampanyası’ başlatacaklar.

5. Erken seçimi dillendirmeden, seçime giden yolun taşları döşenecek. Diğer partiler kaos oluşturuyor yaygarası koparılacak.

6. Toplantıda erken seçim olursa MHP’deki yaklaşık yüzde 4’ün, HDP’nin barajı aşmasına tepki olarak AKP’ye kayacağı söylendi.

7. Y…’in en büyük korkusu, PKK’nın silah bırakması. ‘Bu durumda HDP’nin oyları katlanır, buna müsaade edilmemeli’ dedi.

8. Fidan, yeniden oyuna dönüyor. Bu minvalde MİT içindeki Işid hücreleri devreye sokulup PKK’nın tahrik edilmesi kararı alındı.

9. Diyarbakır başta olmak üzere bölgedeki üst düzey güvenlik amirlerinin de kaos için ayarlandığı rapor edildi.

10. KCK içindeki MİT’çiler, Cizre ve Yüksekova başta olmak üzere kanlı eylemler yaparak, karşılıklı provakasyona zemin oluşturacak.

11. Avaneler, HDP’yi barajın altına itmek ve MHP’deki oyları garantileme adına ülkeyi erken seçime kadar kana bulamayı planlıyor.

12. Y…, ‘Yapılacak erken seçimde risk yok. Oylar düşse de farketmez. Zaten şimdi de koalisyona zorlandık” dedi.

13. Baykal’ı çağırmak ve Davutoğlu’nun önünü açıyor gibi yapmak, milleti ütmek ve CHP’yi birbirine düşürmekten öte bir şey değil.

14. Baykal’la görüşme yapma fikri avanelerden geldi. ‘Görüşmeyi siz yaparsanız CHP içinden tepkiler gelir, CHP karışır’ dediler.

15. Baykal ve Kılıçdaroğlu’nun oyuna gelmeyeceğinin farkında olsalar da her yolu deniyorlar.

16. Y…, CHP’nin azınlık hükümeti kurma ihtimalinin önünü kapatmak için de ‘Azınlık hükümetine karşıyım’ açıklaması yapacak.

17. MHP’nin CHP ile koalisyon yapmaması için kampanya başlatılıyor. Sosyal medyada troller MHP’li görüntüsü verecek.

18. Kendilerini MHP’li gösteren AKP’li troller, MHP CHP koalisyon kurarsa bir daha MHP’ye oy vermem’ diyecek.

19. Trollerin çoğu MHP profilli hesaplar açıyor. ‘MHP-CHP koalisyonuna hayır’ kampanyasının merkezi de sosyal medya olacak.

20. MHP ile koalisyon seçeneğine karar verildiği an MHP görünümlü AKP trolleri AKP-MHP koalisyonu şart kampanyasına başlayacaklar.

21. MHP ile koalisyon yapıp MHP’yi suçlarına ortak edip hükümet çalışmalarını tıkayacak yine erken seçime zorlayacaklar.

22. Y…, ‘Koalisyon hükümeti erken seçim kararı alırsa istifa edip partinin başında seçime girmek için prosedür nedir araştırın’ dedi.

23. Erken seçime partinin başında girerse, başkanlığı elde edecek çoğunluğu sağlayacağı söylenince keyfi yerine geldi. Dalkavuk çok.

24. Avaneler ‘Davutoğlu’yla olmadığını zaten gördük, Gül partiyi ya ele geçirir ya da böler, devreye girmeniz şart’ dediler. Y…, çaresiz.

25. Cumhurbaşkanı istifa ederse yerine kim, nasıl vekalet edecek, bununla ilgili kesin süreler nelerdir, bunu da inceletiyor.

26. Prosedürü pazartesi akşam ve salı sabah Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Veysel Bektaş ve iki elemanı hazırladı.

27. Bürokratlar, Y…’in cevabını istediği sorulara ilişkin raporu Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Metin Kıratlı’ya verdi.

28. Kıratlı, çok detaylı biçimde hazırlanan raporu ‘ivedi’ kaydıyla salı günü Saray’ın Özel Kalem’ine teslim etti.

29. Koalisyon olmadan seçim kararı ya da MHP ile hükümet kurup sorumluluğu ona yıkarak erken seçim kararı. Kumpas planı hazır.

30. Hesaba katmadıklarıysa çok gizli tuttukları bu stratejileri her şeyi ile deşifre edeceğimi unutmuş olmaları. Zavallılar.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -