Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

FLASH FLASH FLASH ÇAYKUR’A ÖDÜL GİBİ ATAMA !!!

FLASH FLASH FLASH ÇAYKUR’A ÖDÜL GİBİ ATAMA !!!
252 views
09 Ocak 2021 - 8:34
Spread the love

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, yaklaşık iki yıldır vekaleten yürüttüğü ÇAYKUR Genel Müdür Vekilliğinden Genel Müdürlüğe atandı.
Yaklaşık 2 yıldır asaleten ataması yapılmayan. ÇAYKUR’u yıllardır zarara uğratan Alim’in “Bayram Değil, Seyran Değil” bu atama neye işaret?

“HER YIL ÇAYKURDA ZARAR AÇIKLAYAN ALİM ASALAETEN ATANARAK ADETA ÖDÜLLENDİRİLDİ”

Gencağa Karafazlı -Murat Türkyılmaz –

ÇAYKUR’da 2015 yılından bu yana Genel Müdür yardımcılığı, Genel Müdür Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği gibi görevlerde bulunan ve Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce’nin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle boşalan Çaykur Genel Müdürlüğü görevini o gün bugün vekaleten yürüten Yusuf Ziya Alim’in (Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle) asaleten ataması yapıldı.

“ÇAYKURU BATMA NOKTASINA GETİREN KADRODA GÖREV ALDI”

Beş yılı aşkın süredir ÇAYKUR’u borca batırıp batma noktasına getiren üst kadronun içinde yer alıp bu süre içerisinde Genel Müdür Yardımcılığı, Genel Müdür Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği gibi en üst görevlerde bulunan Yusuf Ziya Alim’in hangi başarılarının karşılığında bu göreve getirildiği merak konusu!

Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yansıyan Sayıştay Raporunda Çaykur’un batmakta olduğu açıkça gözler önüne serilmişti. Bu raporlarda önemli bir detay ise Alim’in Genel Müdür Vekilliği yaptığı dönemde ÇAYKUR’un depolarında bulunan çayların bir kısmının çay vasfını kaybettiği ,Küflendiği için imha edildiği, depolardaki diğer çayların da 3 ay sonra aynı kaderi yaşayabileceğinin belirtilmiş olmasıydı.
Bir başka konu ise bazı özel sektör firmalarına maliyetinin altına kuru çay satışı olmuş, Bunun için ÇAYKUR Genel Müdür Vekili olarak çeşitli çevrelerden Yusuf Ziya Alim’e ‘çaykur maliyetin altına çay satarak hem üreticiyi hem kurumu zarara uğratıyor’ çeşitli eleştiriler yöneltilmişti.

HANGİ BAŞARI?

ÇAYKUR’u batırma noktasına getiren ekibin içinde bulunup iki yılı aşkın süredir de yönetim kurulu üyeliği ve Genel Müdür Vekilliği yapan Yusuf Ziya Alim’in hangi başarısı İçin Genel Müdürlük görevine getirildiği merak konusu!

AKP RİZE İL BAŞKANI OLAN KARDEŞİ SAYESİNDE ASALETEN ATANDI”

ÇAYKUR’u batıran kadronun içinde yer almasına rağmen başta CHP il başkanı Saltuk Deniz dahil yereldeki birçok siyasi parti temsilcisinin asaleten Genel Müdürlük görevine atanmasını istediği Yusuf Ziya Alim’in bulunduğu makamlara şu an AKP Rize İl Başkanı olan kardeşi İshak Alim sayesinde getirildiği öne sürülüyordu.
Sayıştay Raporuna göre kamuoyuna hesap vermesi ve ÇAYKUR’u batıran kadronun tümüyle görevden el çektirilmesi gerekirken AKP Rize il Başkanı İshak Alim’in abisi olan Yusuf Ziya Alim’in ÇAYKUR Genel Müdürlüğü görevine atanarak taltif edilmesi duyarlı çevrelerin tepkisine yol açarken, onu Genel Müdür görmek isteyen çevreleri sevindirmiş durumda.

BU ATAMA NEYİN HABERCİSİ?

ÇAYKUR Genel Müdürlüğünü iki yılı aşkın süredir vekâleten yürüten Yusuf Ziya Alimin asaleten atamasının yapılması, Rize AKP İl Başkanı İshak Alim’in yeniden il başkanı yapılmayacağının göstergesi olarak görülmekte.

Hatırlanacağı gibi Yusuf Ziya Alim’in asaleten atamasının yapılmaması kardeşinin il başkanı olması nedeniyle etik bulunmayacağı gerekçesine dayanıyordu.

Bu gerekçeden yola çıkıldığında İshak Alim’in önümüzdeki dönemde AKP Rize il başkanı yapılmayacağı, onun yerine yeni bir ismin il başkanı yapılacağı şeklinde yorumlanırken Alim’in asaleten atanmasına bölgede birçok STK, Meslek örgütü ve bazı siyasi parti temsilcilerinin tepki gösterdiği önümüzdeki günlerde konuyla ilgili açıklama yapacakları öğrenildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -