Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

FINDIKLI’DA “MECİ HALKIN BAKKALI AÇILIYOR”

FINDIKLI’DA “MECİ HALKIN BAKKALI AÇILIYOR”
278 views
28 Şubat 2021 - 15:39
Spread the love

Halkımıza söz verdiğimiz gibi şeffaf katılımcı ve demokrat bir anlayışla ilçemizin gelişimi için MECİ anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini açıklayan Rize’nin Fındıklı Belediyesi, MECİ kültürüyle yürüttüğü çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

“MECİ HALKIN BAKKALI AÇILIYOR”

Genaçağa KARAFAZLI

Fındıklı Belediyesi, “Zehirsiz bahçelerden zehirsiz ürünleri halka ulaştıracağız” sloganıyla yarın açacağı ‘MECİ Halkın Bakkalı’ kadınların el emeği hazırlanan yerli ürünleri aracısız olarak tüketiciye ulaştıracak.

Kooperatif bünyesinde Yarın açılacak olan “MECİ Halkın Bakkalı” ile ilçe sakinlerinin ürünleri yalnızca Fındıklı ve yöresine değil ülkenin dört bir yanına ulaştırılacak ve aracı olmadan farklı kentlerden getirilen yerli ürünler satışa sunulacak.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yönetimindeki “Meci” kültürüyle çalışmalarına başlayan anlayışla yoluna devam eden Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, yarın hayata geçirecekleri MECİ halkın bakkalı projesiyle ilgili şunları söyledi.

“KADIN MECLİSİMİZLE YOLA ÇIKTIK”

“Toplumcu belediyecilik anlayışıyla üretimin ve üreticinin önemini sürekli önde tutmaya çalıştık. Bu kapsamda MECİ Tarımsal Kalkınma Kooperatifini örgütledik ve Kadın Meclisimizle yola çıktık. Bu kapsamda Zehirsiz Bahçe ve Tarlalardan Zehirsiz doğal ürünlerimizin ilçe ve bölge halkımız ile buluşturmak amacıyla ülke genelinde 38 üretici kooperatifinin ürettiği ürünleri İlçemizde getirdik. Ülkemizin dört bir yanında, doğal ve zehirsiz bahçelerde üretilen kooperatif ürünleri olan organik gıdaları güvenli ve ucuza halkımızla buluşturacağız.

“KOOPERATİFÇİLİĞİ TEKRAR CANLANDIRACAĞIZ”

Aracısız, bizden bize, üreticiden tüketiciye anlayışıyla Cumhuriyetimizin kuruluşundaki kooperatifçiliği tekrar canlandırarak önemsediğimizi ve bununla ilgili çalışmalar gerçekleştireceğimizi söylemiştik. Belediyemiz ve ilçemiz kadınların öncülüğünde Meci Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ni kurduk. Kooperatifimizin ürettiği ıhlamurları İzmir’de depremzedelerle buluşturduk. Çankaya Belediyesi’nin kivi alımıyla Ankara’daki yoksullarla buluşmasını sağladık.

“HALKIMIZ GÜVENİLİR DOĞAL GIDAYA ARACISIZ ULAŞACAK”

Ardahan Hanak’tan Fındıklı’ya bir tarım köprüsü gerçekleştirmek için görüşmeler gerçekleştirdik. Şimdi de 1 Mart’ta (yarın) Meci Halkın Bakkalı’nı açıyoruz. Ülkemizin dört bir yanındaki üretici kooperatiflerinin ürünleri halkımızla buluşacak. İlçemizde de köylülerimizin ürettiği doğal ürünlerin satışı gerçekleşecek. Hem üretici köylülerimiz desteklenmiş olacak hem de halkımızın aracısız, güvenilir ve ucuza doğal gıdalarla buluşması sağlanacak. Bu ürünlerin internet ortamında satışını da gerçekleştirerek ilçe dışında yaşayan halkımıza da hizmet sunmayı hedeflemekteyiz.

“MECİ EMEK EVİNİ YAKINDA AÇACAĞIZ”

İlerleyen zamanlarda çalışmalarımızı genişleterek Halkın Marketi kurmayı, el sanatları ürünlerinin satılacağı Meci Emek Evinide 8 Mart tarihinde açmayı planlıyoruz. Tarımın her alanında halkımızın desteklenmesi için çalışacak kadınlarımızın el emeklerine değer katmaya çalışacağız.

“KURTULUŞUMUZ TARIMDA 1 MİLYON DOĞAL TOHUM ÜCRETSİZ DAĞITACAĞIZ”

Kurtuluşumuzun tarımda olduğunu düşünüyoruz. Geçen yıl Dünya Çiftçiler Günü’nde 100 bin doğal geleneksel tohumundan üretilen sebze fidesi dağıtmıştık. Bu yıl da Fındıklının kurtuluşu olan 11 Mart’ta 1 milyon geleneksel doğal tohumlarımızı da halkımıza ücretsiz dağıtacağız.

Halkımıza söz verdiğimiz gibi şeffaf katılımcı ve demokrat bir anlayışla ilçemizin gelişimi için MECİ anlayışıyla çalışacağız, çalışacağız ve daha mutlu yarınlarımızı yaratacağız.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -