Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

FINDIKLI HALKINDAN CERVATOĞLUNA DESTEK “FINDIKLI HALKININ İRADESİ GASP EDİLEMEZ”

FINDIKLI HALKINDAN CERVATOĞLUNA DESTEK “FINDIKLI HALKININ İRADESİ GASP EDİLEMEZ”
358 views
20 Nisan 2022 - 15:38
Spread the love

GENÇAĞA KARAFAZLI 

Rize’nin Fındıklı ilçesinde CHP’li belediye tarafından 2019 yılında düzenlenen Yeşil Altın Gümüş Deniz Festivali’nde Mor ve Ötesi konserinde çıkan olaylarla ilgili açılan davada Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu pazartesi günü hakim karşısına çıkacak. Dava öncesi Fındıklı halkı ve Emek Partisi örgütleri, “Fındıklı halkının iradesi gasp edilemez” diyerek dayanışma çağrısı yaptı.

Rize’nin Fındıklı ilçesinde 2019 yılında belediyenin düzenlediği Yeşil Altın Gümüş Deniz Festivali’ndeki Mor ve Ötesi konserinde çıkan olaylarla ilgili açılan davada, “Kamu görevlisine karşı görevini yapmasını engellemek amacıyla cebir veya tehdit kullanma” suçlamasıyla 3 yıl hapis istemiyle yargılanan CHP’li Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu pazartesi günü hâkim karşısına çıkacak.

Dava öncesi Fındıklı halkı ve Emek Partisi Rize il ve ilçe örgütleri tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“2019 Ağustos’unda, 25 yıl sonra Fındıklı Belediyesi ve gönüllü festival görevlilerince düzenlenen festivalde gençler arasında çıkan küçük bir tartışma festival görevlilerince büyümeden yatıştırılmış, ancak dakikalar sonra o gün görevli bile olmayan, anlaşmaya göre alanın dışında olması gereken sivil kıyafetli polis alana girerek engelli ve yaşlı bölümünde havaya 2 el ateş açmış ve izdiham yaşanmasına sebep olmuştu. Belki de Fındıklı halkı sakinliğini korumasa, festival görevlileri hızlıca olaya müdahale edemese ve yatıştıramasa izdiham oluşacak ve belki de istemeyen olaylar ortaya çıkacaktı. Halkın bu olaya tepkisi sonucu festival komitesi emniyete gitmiş ve tanıklarla birlikte görevli polis memurundan şikayetçi olmuştu. Ancak saatler sonra olay tersine dönerek emniyetin şikayetçi olanlardan şikayetçi olduğu ortaya çıktı.

“MÜTALAA KARARIN SİYASİ OLDUĞUNU, ENGELLENMEYE ÇALIŞILANIN HALKIN İRADE VE DAYANIŞMASI OLDUĞUNU GÖSTERMEKTEDİR” 

Festival komitesinin ve Fındıklı Belediyesi’nin şikâyeti kovuşturulmazken izdihamın önüne geçenlere dava açılmış oldu ve tüm Fındıklı halkının tanık olduğu bir davada okunan mütalaa aslında kararın siyasi olduğunu, engellenmeye çalışılanın halkın iradesi ve dayanışması olduğunu göstermektedir.

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Ş. Çervatoğlu ve Belediye çalışanı Yücel Oğuz hakkında üç yıla kadar hapis cezası ve hak mahrumiyeti talep edilen, belediye çalışanı ve festival görevlilerinden Gökmen Turna, Paşa Mert Şengül ve Emek Partisi İlçe Başkanı Onur Erşahin’in de yargılandığı davanın karar duruşması 25 Nisan 2022 Pazartesi günü 11:00’de Pazar Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılacak.

“FINDIKLI HALKININ KENDİ KENDİNİ YÖNETME İRADESİ, UYDURULAN SUÇ İLE GASP EDİLMEYE ÇALIŞILMAKTADIR”

Daha önce de birçok örneğini gördüğümüz gibi Fındıklı halkının kendi kendini yönetme iradesi, uydurulan suç ile gasp edilmeye çalışılmaktadır. Bizler de Emek Partisi Rize İl ve İlçe Örgütleri olarak halkın iradesinin yanında olduğumuzu ifade ediyor, tüm halkımızı 25 Nisan’da yapılacak duruşmaya çağırıyoruz.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -