Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

FINDIK HASATINDA ÇOCUK VE YABANCILAR ÇALIŞTIRILMAYACAK

FINDIK HASATINDA ÇOCUK VE YABANCILAR ÇALIŞTIRILMAYACAK
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
188 views
14 Ağustos 2021 - 10:52
Spread the love

Giresun’da fındık hasadında çocuk işçi ve yabancı uyruklu kişi çalıştıranlara para cezası uygulanacak.
Bu hafta başlayan fındık hasat sezonuyla ilgili alınan tedbirler konusunda yazılı bir açıklama yapan Giresun Valisi Enver Ünlü, çocuk işçi çalıştırmanın suç olduğunu belirterek, buna uymayanlara 3 Bin 64 ₺ idari para cezası uygulanacağını söyledi.

YABANCI İŞÇİYE VE ÇALIŞTIRANA KABAHAT CEZASI

Giresun’a gelecek olan geçici tarım işçileri ile ailelerinin kimliksiz dolaşmalarının önlenmesi için kolluk kuvvetlerince gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Ünlü, üreticileri de mevsimlik tarım işçisi ihtiyaçlarını İŞKUR’a kayıtlı tarım aracı belgesi olan kişiler aracılığıyla temin etmeleri konusunda uyardı.
Ünlü, açıklamasında “Mevsimlik Tarım İşi Sözleşmesi düzenlenmeden, gezici tarım işçisi çalıştıran bahçe sahibi işverene, işçi temininde aracılık yapan tarım aracısına 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32’inci maddesine göre idari para cezası uygulanacaktır. Üreticilerimizin mağdur olmamaları için yapılan uyarılara riayet etmeleri önem arz etmektedir” ifadesini kullandı.
Mevsimlik tarım işçileri için yapılan yasal düzenlemeleri hatırlatan Vali Ünlü, “ Çalışma İzni Muafiyeti Belgesi’ olmayan yabancı uyruklu işçi çalıştıranlar hakkında her bir yabancı işçi için 11 Bin 796 ₺ idari para cezası, izin almaksızın işverene bağımlı çalışan her bir yabancı işçiye de 4 Bin 716 ₺ idari para cezası uygulanacağını söyledi.
Giresun Valisi Enver Ünlü, açıklamasında yeni sezonun üreticilere bol kazançlar getirmesini diledi.FINDIK HASATINDA ÇOCUK VE YABANCILAR ÇALIŞTIRILMAYACAKFINDIK İŞÇİLERİ GELMEYE BAŞLADI
Öte yandan Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Adıyaman, Batman ve Şırnak illeri başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu illerinden Giresun’a gelecek olan binlerce tarım işçisi için yapılan geçici konaklam merkezi yeniden düzenlendi. Vali Ünlü, “işçilerin; güvenli bir alanda, uygun sağlık, eğitim, çalışma ve barınma şartları altında, emniyet ve asayiş içerisinde ağırlamak üzere gerekli düzenlemeler yapıldı” dedi.
FINDIK HASATINDA ÇOCUK VE YABANCILAR ÇALIŞTIRILMAYACAK

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -