Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

FETÖ iltisaklı TV programcısı emek hırsızı Yazıcılar Tophane mahallesinden muhtar adayı olmuş…!

FETÖ iltisaklı TV programcısı emek hırsızı Yazıcılar Tophane mahallesinden muhtar adayı olmuş…!
329 views
12 Mart 2024 - 12:31
Spread the love

FETÖ iltisaklı TV programcısı emek hırsızı Yazıcılar muhtar adayı olmuş…!

Kuzeyteve – Özel Haber

Muhtarlık sadece bir toplum hizmeti olmaktan çıkıp, gelir kapısı haline dönüştü. Türkiye genelinde birçok ilde olduğu gibi Rize’de belediye başkanlığı ve meclis üyeliğinden çok muhtarlık savaşı yaşanıyor. Asgari ücret maaş, sigortanın Devlet tarafından karşılanması ve silah taşıma ruhsatı muhtarlığı adeta karaborsaya düşürdü.

Muhtar adayı olmak isteyenler için herhangi bir başvuru şartı bulunmazken, 31 Mart 2024 tarihine kadar köylerde ve mahallelerde birçok adayın daha çıkması bekleniyor.

“FETÖ İLTİSAKLI TV PROGRAMCISI EMEK HIRISIZ YAZICILAR ADAY”

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Rize merkez mahalle muhtarı olmak için onlarca yurttaş aday olduğunu açıkladı. Muhtar adayı olmak isteyenler için herhangi bir başvuru şartı bulunmazken, muhtar seçildikten sonra ilgili yasa gereği sabıkası olanların muhtarlık seçimlerini kazanmış olsalar bile mazbata almaları söz konusu değil.

İlgili yasaya rağmen FETÖ İltisaklı iddiasıyla suçlanan Çay TV’ de uzun zamandan beri program yapan emekli başkalarının haber ve yazılarını çaldığı gerekçesiyle hapis cezası alan emek hırsızı Emekli öğretmen Orhan Yazıcılar kendisine meşruiyet kazandırmak için Rize merkez Tophane mahallesinden muhtar adayı olduğunu açıkladı.

FETÖ davasından yargılandığı için ABD ye kaçan Çay TV sahiplerinden Cemal Külünkoğlu’nun yakın adamı olarak bilinen Orhan Yazıcılar ’ın Rize de sokak ve caddelerde tanıtım afişleri asarak seçim çalışması yapması kamuoyunda çeşitli tepkilere neden oldu.

“YIKAMA, YAĞLAMA GAZETECİLİĞİ, HIRSIZLIK ŞİMDİDE MUHTARLIK”

Çağdaş gazeteciler Derneği (ÇGD) Rize şube başkanı Gençağa Karafazlı: Bu durum bizleri hiç şaşırtmadı. Geçmişte öğretmenlik mesleğini sürdürürken FETÖ’nün ofislerinden, dershanelerinden çıkmayan emekli olduktan sonra yıkama yağlama gazeteciliğiyle nam salan Orhan Yazıcılar, başka illerde gazetecilik ve köse yazarlığı yapan gazeteci ve yazarların haberlerini çalarak kendi haberi imiş gibi yayınlayan bir emek hırsızıdır. Emek hırsızı Yazıcılar bu nedenle yargılanmış ve hapis cezası almış bir isimdir. Emek hırsızlığından ceza alan bir hırsızın bugün çıkıp kendisini hala gazeteci diye tanıtması ve “Gönül kazanıp muhtarlık yapacağım” anlayışıyla muhtar adayı olması utanç verici bir durumdur. Bir hırsızın mahalle halkına vereceği hiçbir hizmet yoktur tam aksine yapması gereken tek şey var, bir an önce sokak ve caddelerde astığı tanıtım afişlerini toplamak ve kamuoyuna muhtar adayı olmadığını açıklamak olmalıdır”

NE OLMUŞTU:

Geçmiş tarihlerde AKP de siyaset yapan ve başkasına ait makaleleri çalarak kendisi yazmış gibi başta ÇAY TV internet sayfası olmak üzere çeşitli sitelerde yayınlatan ÇAY TV programcısı Orhan Yazıcılar hakkında yapılan şikâyet sonucu RİZE 3. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından açılan dava 3. Celsede sonuçlandı. Emek hırsızı Orhan Yazıcılar Mahkeme tarafından 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

EMEK HIRSIZI ORHAN YAZICILAR

Hatırlanacağı gibi bir süre önce Orhan Yazıcılar’ın kendine ait diyerek  aylarca yayınladığı birçok makalenin bir başka yazara ait olduğunu ortaya çıkarmış, Orhan Yazıcılar’ın emek hırsızlığı yaptığını belirtmiştik.Bu haberlerimiz üzerine Orhan Yazıcılar’ın yazılarını kopyala yapıştır yaptığı yazar İdris Yavuz Suç duyurusunda bulunmuş, Orhan Yazıcılar hakkında RİZE 3. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı.

MAHKEME EMEK HIRSIZI OLDUĞUNA KARAR VERDİ

Mahkeme tarafından toplanılan deliller ve alınan ifadelerin yanı sıra bilirkişi tarafından hazırlanan rapor sonucunda Orhan Yazıcılar’ın  5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 7171-2 Maddesine aykırılık suçunu işlediğine karar veren mahkeme Yazıcılar’ı hapis cezasıyla cezalandırdı..

Açıklanan karara göre Mahkeme Orhan Yazıcılar’a 6 ay hapis cezası verdi. Ancak TCK’NIN 62. Maddesi uyarınca cezada takdiren 1/6 indirime gidilerek Yazıcılar’ın cezasının 5 ay hapis şekline çevrilmesine hükmetti.

Öte yandan edindiğimiz bilgilere göre Orhan Yazıcılar’ın yazılarını kopyala yapıştır yaptığı diğer kişilerin de Yazıcılar hakkında ayrı ayrı suç duyurusunda bulunacağı öne sürülürken yazar İdris Yavuz ,mahkemenin gerekçeli kararı açıklamasının beklediklerini ardından Orhan Yazıcılar hakkında maddi tazminat davası açacaklarını  ifade etti.

İşte mahkemenin o kararı:

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -