Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Ferhat Tunçtan savaş karşıtı klip

Ferhat Tunçtan savaş karşıtı klip
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
184 views
02 Ocak 2021 - 22:26
Spread the love

 Ferhat Tunç ‘Söz Bitti’ adlı şiiri yeniden yorumlayarak klibe dönüştürdü. ‘Vicdanlara seslenmek istedim’ diyen Tunç, savaş politikalarına ‘hayır’ demeye çağırdı.

 TSK’nin Afrin’e dönük askeri harekatına tepkiler gelmeye devam ediyor. Sanatçı kimliğini insani duyarlılıklarından ayırmayan ve bunun için yargılanmaya devam eden Ferhat Tunç, savaşa karşı da sessiz kalmadı. 
 
Sanatçı Ferhat Tunç, Ahmet Can Akyol’un sözlerini yazdığı ‘Söz Bitti’ adlı şiiri yeniden yorumlayarak klibe dönüştürdü. Suriye’de yaşanan iç savaş görüntülerinden oluşturulan klibin yönetmenliğini Sercan Güntaş yaptı. Klip, savaşın nasıl bir yıkıma yol  açtığını bir kez daha gözler önüne seriyor. 
 
‘SAVAŞ UÇURUMDAN AŞAĞI FIRLATIYOR!’
 
Tunç, klibiyle ‘vicdanlara seslenmek’ istediğine dikkat çekerek, “Dünyadaki bütün savaşlar, ardından felaket ve yıkım bırakmış; insanlığın bütün değerlerini, kazanımlarını toprağa gömmüştür. Çocukların gülüşleri, annelerin yürekleri, duaları; babaların çaresizliği ve gençlerin bedenleri adeta uçurumdan aşağı fırlatılmıştır. En önemlisi de insanlığı ve yetim bırakmıştır” dedi.

Sanatçı Ferhat Tunç, ‘büyük felaket’ olarak tanımladığı savaşa karşı şu çağrıda bulundu: “Korkularınızı tükürün, diyerek insanları korku ve yalan üzerinden yürütülen savaş politikalarına ‘hayır’ demeye çağırıyorum. Suriye’de asıl tehdidin IŞİD olduğu gerçeğini unutup Kürtlerin kazanımlarını, yaşam alanlarını hedefleyen bir savaş başlatmak, kabul edilemezdir. Bu tehlikeli gidişata ‘dur’ diyecek güçlü bir duyarlılığa, akla ve vicdana ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -