Kuzey Teve

Faysal Sarıyıldız: Son yılların en büyük katliamı

Faysal Sarıyıldız: Son yılların en büyük katliamı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
58 views
03 Ocak 2021 - 12:07
Spread the love

 HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, “30’a yakın kişi yanmış halde bulundu, bedenlerinde kurşun izi yok” dediği Cizre’de bodrum katında yaşananlara dair “Son yılların en büyük katliamı” ifadelerini kullandı.

DİHA’da yer alan habere göre, Cizre’de günlerdir saldırılar nedeniyle mahsur kaldıkları binadan hastaneye kaldırılmayı bekleyen bodrum katındaki yaralılara ilişkin TRT Haber güvenlik güçlerinin operasyon düzenlediğini ve 60 kişinin öldürüldüğünü duyurdu.

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, bulundukları binada mahsur kalan onlarca insanın güvenlik güçleri tarafından katledilerek vahşi bir katliam yapıldığını ifade etti.

Katliama ilişkin henüz detayların kendilerine ulaşmadığını belirten Sarıyıldız “Binaların ikincisinde çoğu yaralı 62 insan olduğu bilgisi mevcuttu bizde. Onlarcasının katledildiği kesin. Zaten daha önce 9 kişi yakılarak katledilmişti. Bir çocuk kapıda infaz edilmişti. Katledilenlerin cenazeleri de bu binada bulunuyordu. Şimdi de Petröl’ün arkasındaki evde 30’a yakın kişinin yanmış halde bulunduğu ve bedenlerinde kurşun izi olmadığı bilgisi bize ulaştı” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -