Kuzey Teve

Fatih Erbakan ilk gününde 6284’ü hedef aldı: ‘Haşa bir ayet değil’

Fatih Erbakan ilk gününde 6284’ü hedef aldı: ‘Haşa bir ayet değil’
120 views
02 Haziran 2023 - 15:22
Spread the love

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 6284 sayılı kanunu hedef alan yeni bir açıklamada bulundu. Sürekli kadınlara dönük ötekileştirici açıklamalarda bulunan Erbakan, “6284 haşa bir ayet değil” ifadelerini kullandı.

Seçim sonrası yeni Meclis bugün açılırken, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin AKP ile ittifak için şart koştuğu 6284 sayılı ‘Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunu’nu hedef aldı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yeni yasama döneminin ilk gününde Meclis’te açıklamalarda bulundu. CNN Türk’e konuşan ve 6284 sayılı ‘Ailenin Korunması ve Kadın Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’a ilişkin görüşlerini açıklayan Erbakan, AKP’li Özlem Zengin’in “6284 kırmızı çizgimizdir” hatırlatmasına ilişkin “Özlem Hanım kadına şiddet konusu için kırmızı çizgi demiştir” dedi.

‘AYET DEĞİL’

“6284 haşa bir ayet değil” diyen Erbakan, “Kadına, doğaya, hayvana, şiddet doğamıza aykırı. Suç unsurlarının yazılması lazım. Ekonomik, psikolojik şiddet nedir, nasıl olur bunun belli olması lazım. Bir de iddia sahibinin iddiasını kanıtlaması lazım. Bunlar varsa cezanın daha ağırlaştırılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

6284 TARTIŞMASI

Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı’na katılmak için 30 maddelik bir talep listesi sunmuştu. Taleplerden biri de ‘Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunu’nun değiştirilmesiydi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -