Kuzey Teve

Esra Alemdaroğlu’na yeni yer bulundu

Esra Alemdaroğlu’na yeni yer bulundu
220 views
05 Aralık 2023 - 10:46
Spread the love

Rize de turizm alanında ele tutulur bir projeye bugüne kadar imza atmayan ve oldukça başarısız bir performans sergileyen eski müdür Esra Alemdaroğlu Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atandı.

AKP  siyasi iktidar tarafından2 yıl önce  Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atanan ve hemen ardından AKP örgütlerine brifing vererek gündeme gelen Esra Alemdaroğlu geçen ay bu görevinden uzaklaştırılmış yerine Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal’ın ataması yapılmıştı.

kadın çalışanlarının eteklerini ölçen müdür olarak isim yapan İpekdal’ın Trabzon da görev yaptığı yıllarda  deniz sahilinde bir kavgaya karıştığı olayla ilgili davanın ise halen devam ettiği  muhalif medya sayfalarında yer almasının ardından İpekdal’ın Rize’de ki ataması cumhurbaşkanlığı tarafından iptal edilmişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından görevden alınan Esra Alemdaroğlu bu kez vekaleten Rize il kültür ve turizm müdürlüğü görevine yeniden getirildiği açıklanmıştı. Görevden alınmayı  gurur meselesi yapan Alemdaroğlu siyasi iktidarın temsilcileriyle yaptığı sıkı bir pazarlık sonucu bu kez kendisine yeni yer bulmayı başardı.

Esra Almedaroğlu Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine  atandı. AKP örgütlerine brifing vermesiyle bilinen Alemdaroğlu AKP Düzce örgütlerine brifing verip vermeyeceği ise merak konusu olurken Rize iline kimin kültür ve turizm müdürü olacağı ise merak konusu olurken Alemdaroğlu’nun Düzce iline atanmasına en çok Ebruli eller dernek yöneticilerinin üzüldüğü öğrenildi..

kuzeyteve –

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -