Kuzey Teve

Erdoğanın savaş nutku

Erdoğanın savaş nutku
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
127 views
26 Aralık 2013 - 6:39
Spread the love

 İstifa eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın işaret ettiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bayraktar’ın istifası ardından partisinin İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan bakanların istifasına değinmezken Cemaat’e karşı geri adım atmayacakları sinyali verdi. Erdoğan konuşmasında yolsuzluk operasyonunun AKP’ye yapılan bir operasyon olduğunu savunurken basına sızan iddiaların önemi hakkında konuşmak yerine bu iddiaların nasıl sızdırıldığı sorguladı.

İDDİA DEĞİL SIZMA ÖNEMLİ
Erdoğan “Günlerdir halk bank genel müdürü evinden çıkan kutular konuşuluyor. Kim bunların servisini sizlere yaptı? Bu kutunun bilgisini size kim sızdırdı, o kutunun neden orada olduğunu nereden biliyorsunuz?” dedi.
2013 yılı Mayıs ayında yapılan 3. Havaalanı gibi bazı ihaleler ve projelere değinen Erdoğan “İşte tüm bunları bir ay içinde peş peşe yakaladık ve yaşadık. Sonra ne oldu? Gezi olayları denilen sokak eylemleri başladı” dedi. Türkiye ve dünya basınının bir karalama kampanyası yaptığını iddia eden Erdoğan “Bu bir ihanettir. Bu vatana ihanettir. Bunu acımasızca yaptılar. Bakın açık söylüyorum, apaçık bir ihanete, ekonomik suikasta bu dönemde şahit olduk” dedi.
Erdoğan, “Burada açık açık söylüyorum, son olay göstermiştir ki, Türkiye’de kendi ülkesinin değil başkalarının çıkarlarını düşünen, başka çevrelerin ranta düşünen vatana ihanet içinde ajanlık yapan casusluk yapan medya kuruluşları var, örgütler var, çeteler var” diyerek hem medyayı, hem de Cemaat’i tehdit etti.

 

DERİN DEVLETİ TEKRAR KEŞFETTİ!
Erdoğan, sözlerini ardından “Devlet içinde maalesef böyle maşalar var. Hükümet olarak biz yetkimiz dahilinde tamamen hukuk içinde kalarak bunun üzerine gidiyoruz. Demek ki bugüne kadar çetelere karşı verdiğimiz mücadele yetmemiş, demek ki daha başka halkaları varmış” ifadelerini de kullandı.

GÜLEN’E SErT İFADELER

Konuşmasında isim vermeden açıkça Fethullah Gülen’e yüklenen Erdoğan şu ifadeleri kullandı:
Bir hareket, bir dava, en başta ahlak sahibi olmak zorundadır. Her yolu meşru gören, her yolu mubah gören bir hareket asla başarıya ulaşamaz. Bir taraftan Kuran, Allah, peygamber diyeceksin, ama adın kasetlerle, komplolarla anılacaksın.

BAYKAL’A DEDİĞİNİ “UNUTTU”

Dünkü konuşmasında “Bu komplonun Türkiye’nin hayrına değil şerrine olduğunu lütfen gören. Bu komplonun benzerleri Baykal’a, Demirel’e, Erbakan’a da yapıldı. En sert cevabı vermezsek bu komploların benzerleri yapılmaya devam edilecektir” ifadelerini kullanan Erdoğan CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kaseti ortaay çıkınca şu ifadeleri kullanmıştı:

“Yahu kendi eşiyle mi bir şey oluyor da özeli oluyor? Kendi eşiyle değil yahu. Buna nasıl kendi özeli dersin? Bu özel değil. Bu genel, genel. Bu genel bir ahlaksızlıktır”

İSTİKLAL MÜCADELESİ!

Erdoğan’ın konuşmasını bitirirken şu iddialı ifadeleri kullanması ise dikkat çekti:

“Sadece 17 Aralık değil bundan sonra da yapacaklar. Şuydu buydu diyecekler. Göreceksiniz kısa süre zarfında tüm tereddütler giderilecektir. Milletimize oynanan oyunu anlatacağız. En küçük bir ihmale umutsuzluğa yer yok. Siz çalışırsanız Türkiye kazanacak. Bu süreç yeni Türkiye’nin İstiklal süreci mücadelesidir.”

***

Ankara’da Kabine değişikliği

ankara’da bakanların istifa etmesi ardından kabine revizyonu iddialarıyla dolu bir trafik yaşandı. Gün boyu Başbakan Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Gül’ün dün görüşmesi beklenirken bu görüşme geç saatlerde gerçekleşti. Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül’e yeni kabine listesini sundu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -