Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

“ERDOĞAN’IN ‘LEBALEB’ KONGRESİ SONRASI BU KEZ AKP’Lİ VEKİLDEN ‘LEBALEB’ AÇILIŞ”

“ERDOĞAN’IN ‘LEBALEB’ KONGRESİ SONRASI BU KEZ AKP’Lİ VEKİLDEN ‘LEBALEB’ AÇILIŞ”
241 views
01 Mart 2021 - 21:53
Spread the love

Erdoğan’in “lebaleb” diye övündüğü AKP Rize il kongresi sonrası başlayan tartışmalara bir yenisi eklendi. Rize valisi Kemal Çeber’in tüm uyarılarına rağmen AKP Rize milletvekili uyarıları dikkate almayarak onlarca yandaşıyla partili iş adamının market açılışını gerçekleştirdi. Yurttaşlar görüntülere sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

“ERDOĞAN’IN ‘LEBALEB’ KONGRESİ SONRASI BU KEZ AKP’Lİ VEKİLDEN ‘LEBALEB’ AÇILIŞ”

KUZEYTVNET-

Sağlık Bakanı Koca’nın yüksek riskli iller arasında gösterdiği iller arasında olan Rize’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla geçen ay gerçekleşen ve Erdoğan’ın “maşallah salonumuz lebaleb dolu” diye övündüğü AKP Rize il kongresi sonrası kamuoyunda oluşan tepkilerin ardından arttığı iddia edilen Covid vakaları sonrası Rize’de sert tedbirler alınmış̧ ve son bir hafta içerisinde kurallara uymadığı gerekçesiyle vatandaşlara yaklaşık olarak 1 Milyon TL ceza uygulanmıştı.

Rize valisi Kemal Çeber, özellikle çay ocaklarının, ya da cadde üzerindeki iş yerlerinin önünde iki kişinin dahi sohbet etmesi, sigara çay içmesi, sahil bandında dolaşılmasının cezalandırılacağını vurgulamış vali Çeber’’n açıklamaları ulusal medyada büyük yankı bulmuştu.


“UYARILARA ALDIRIŞ EDEN YOK AKP VEKİL KURDELE KESTİ”

Rize valisinin yurttaşlara yönelik yaptığı açıklamaların ardından kısa süre sonra bugün AKP ‘ye yakınlığı ile bilinen ve Deniz Caddesi üzerinde bulunan market, kentsel donuşum programı çerçevesinde bulunduğu yeri tahliyesinin ardından İslampaşa mahallesine tasındı.

AKP Rize Milletvekili Muhammet Avcı, AKP il başkanı İshak Alim ve Rize il Yönetimi ile partililer ve bazı bürokratlarla çok sayıda yurttaşın katılımıyla sosyal mesafe kurallarına uyulmadan marketin açılışını gerçekleştirdiler.

Kurallara aykırı gerçekleştirilen açılışın fotoğraflarının sosyal medyada yayınlanmasının ardından onlarca yurttaş sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

“VALİLİK HERKESİ KARANTINAYA ALMIYORSA KİMSEYE CEZA YAZMA HAKKIDA YOKTUR”

Bazı vatandaşlar “insanlar iş yerlerini açamazken bu yaşananları nasıl izah edecekler, hiçbir şeyden utanmıyorsanız bari sağlıkçıların verdiği emekten utanın, bakan Rize en yüksek riskli illerden biri diyor, âmâ kendilerine geldi mi covid yokmuş̧ gibi davranıyorlar.

Bir yurttaş ise, kovid19 vaka sayısında kırmızı kategoride olan Rize de bugün. Bu açılışa giden herkesi karantinaya almıyorsa valilik kimseye tutup ceza yazmaya hakkı yoktur. Diyerek AKP li vekilin kurdeleyi kestiği anın fotoğrafını da paylaşarak tepkilerini dile getirdiler.

“VALİLİĞİN ALACAĞI KARAR MERAK KONUSU”
İki kişinin karşılıklı oturup çay içmesinin yasak olduğunu açıklayan Valilik, ortaya çıkan bu görüntüler sonrası nasıl bir tutum sergileyeceği AKP li yöneticilere ve işletmeye her hangi bir cezai işlem uygulayıp uygulamayacağı ise merak konusu oldu?
Sosyal medyadan ilgili açılışa tepkiler devam ederken, Acaba “COVİD” siyasi parti ayrımı mı yapıyor soruları sorulmaya başlandı.


PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -