Kuzey Teve

Erdoğanın cumhurbaşkanı adaylığı hakkında kim ne dedi?

Erdoğanın cumhurbaşkanı adaylığı hakkında kim ne dedi?
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
156 views
01 Temmuz 2014 - 11:55
Spread the love

 Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) ilk turu 10 Ağustos’ta yapılacak cumhurbaşkanlığına aday olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı gösterdi.

Erdoğan’ın aday gösterilmesine birçok kesimden yorumlar geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlı Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığını şu sözlerle değerlendirdi: “Bugün cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan Recep Tayyip Erdoğan’ın ne doğuda ne batıda itibarı vardır. Hepsi dışlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti böyle bir cumhurbaşkanı adayını içine sindiremez ve kaldıramaz.”

Kılıçdaroğlu ayrıca, “Samimi ol samimi. Sen kul hakkı yiyorsun. Haram yiyorsun. Haram yiyen adamdan cumhurbaşkanı adayı mı olur” dedi.

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu

Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu, Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adayı olmasını, “Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu yarış, çok medenice ve demokrat şekilde olsun. Türkiye’nin önünde tercihler olmalıdır, Türk milleti ona göre tercihini yapmalıdır” şeklinde değerlendirdi.

Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce

Hüseyin Gülerce, Twitter’da şu ifadeyi kullandı: 

“Sayın Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığı milletimiz, ülkemiz ve devletimiz için hayırlı olsun. Ben de oyumla kendisini destekleyeceğim.”

huseyin-gulerce-01072014

Milletvekili Hakan Şükür

Ak Parti eski milletvekili ve bağımsız milletvekili Hakan Şükür, Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili Twitter hesabından bir değerlendirmede bulundu. Şükür, şunları yazdı:

“Dini değerleri sömüren, sonra da camilerde hırsızlık ve rüşvetten bahsedilmesine müsaade etmeyen dindar Cumhurbaşkanı adayı olmak. Konumu gereği herkesi sevgiyle kucaklaması gerekirken, Ramazan, oruç demeden hala nefret vaizliği yapan bir Cumhurbaşkanı adayı olmak. Hayır işleri için hırsızlığı, rüşveti, komisyonu meşru gören dindar bir Cumhurbaşkanı adayı olmak.”

hakan-sukur-twit

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -