Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

ERDOĞAN’I ELEŞTİREN KÖYLÜSÜ GÖZALTINA ALINDI

ERDOĞAN’I ELEŞTİREN  KÖYLÜSÜ GÖZALTINA ALINDI
234 views
17 Haziran 2021 - 16:13
Spread the love

Erdoğan’ı eleştiren köylüsü gözaltına alındı.

İki gün önce Sokak Kedisi ekibinin Rize’de yaptığı sokak röportajında iktidarın ekonomi politikalarına dair yaptığı eleştiri dikkat çeken Cumhurbaşkanı Recep tayip Erdoğan’ın köylüsü Mehmet Ali Sancaktutan (52) Erdoğan’a hakaret iddiasıyla gözaltına alındı.
Recep tayip Erdoğan’ın köylüsü olduğunu AKP ye oy verdiğini ve ÇAYKUR’dan emekli olduğunu söyleyen Sancak tutan, Hükümetin ekonomik politikalarını eleştirdiği için köylüleri tarafından tehdit edildiğini söyleyerek Erdoğan’a hakaretten dolayı Savcılık talimatıyla gözaltına alındığını belirtti.

Gençağa Karafazlı – Hüseyin Altun

Mehmet Ali Sancaktutan muhabirlerimize yaptığı özel açıklamada yaşadıklarını şu şekilde aktardı;
“Ben Cumhurbaşkanımızla aynı ilçe Güneysu da nım. Sokak çekimi yapan bir kişinin ekonomi ile ilgili sorusuna verdiğim cevaplar Türkiye de gündem oldu.Benim dediklerimiz zaten herkes diyor söylediğim farklı bir şey de yok.
Bugün beni polis aradı ve Rize Emniyet müdürlüğü güvenlik şube müdürlüğüne gittim. Bana Erdoğan’a hakaret ettiğim gerekçesiyle hakkımda Savcılığın soruşturma açtığını söylediler ifade vermemi istediler.
Bende ifadem de Rize Meydan’da meydan dayağı gibi konuşma’’ isimli videoda konuşan şahıs benim. 15 Haziran 2021 tarihinde Rize Merkez Memişağa parkında oturduğum esnada yanıma gelen bayan bana youtube kanalının olduğunu, gündeme dair konuşmak istemisiniz diye soru yöneltmesi üzerine kabul ettim ve konuşmaya başladım. Ülke gündemine dair ekonomi üzerine konuşma yaptım. Bu konuşmamda kesinlikle Cumhurbaşkanımız dahil kimseye hakaret içerikli kelimeler kullanmadım ve kullanmam. Amacım ülke ekonomisinin bozuk olduğunu, durumumuzun kötü olduğunu belirtmek amaçlı tepkimi vermekti. Konuşmam dinlendiğinde konuşmanın suç olup olmadığını Yüce Türk Adaletinin savcı ve hakimlerine bırakıyorum ve onlara güveniyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedim.Ardından hakkımda serbest bırakılma tutanağı yaptılar ve emniyetten ayrıldım.

“TEHDİT EDİLİYORUM”

Konuşmamın bu derece sorun olacağını hiç düşünmedim. Ben gerçekleri konuştum asla Cumhurbaşkanımıza hakaret etmedim. Şimdi sosyal medyadan bana tehditler yapılmaya başlandı. Küfürler hakaretler devam ediyor. Çocuklarıma kimse ile konuşmayın dedim bu tepkiler sonrası hayatımdan açıkçası endişelenmeye başladım. Bana hakaret eden küfür edenleri tespit edip suç duyurusunda bulunacağım

“AKP YE OY VERDİM YENİDEN REFAH PARTİLİYİM”

Ben ÇAYKUR dan emekli bir vatandaşım. Düşündüklerimi söyledim yaşadıklarım bunlardı. Ben Hemşerimiz Erdoğan’a oy vermiş birisiyim şu anda yeniden refah partisi üyesiyim. Ben siyaset yapmadım yaşadığımız gerçekleri seslendirdim, ilkokul mezunuyum. Bu açıklamalarım baştan sona izlendiğinde Cumhurbaşkanımıza yönelik asla suçlayıcı ve hakaret edici hiçbir söz yoktur.
Şimdi beni bütün medya arıyor huzurum kaçtı neler olduğuna şaşırdım ben herkesin seslendirdiği yakındığı ülkemizde ki ekonomik sorunları anlattım. Çay üreticisiyim çayda yaşananları anlattım Cumhurbaşkanımız 2002 de çay simit hesabı yaparak “allahın verdiği çaya kotamı olur” demişti ama aradan 20 yıl geçti çayda kota ve kontenjan devam ediyor çay üreticisi çayını satamayınca özele ucuza çay satmak zorunda kalıyor bu söylediklerim neden hakaret olsun ki bunlar gerçek yaşananlar” dedi
Muhabirlerimizin korkuyor musunuz? sorusuna Mehmet Ali Sancaktutan, “yaşadıklarım sonrası açıkça korkmaya başladım. Endişelenmemek mümkün değil. Çevremde arkadaşlarım, köydeki komşularım beni arayıp söylüyorlar “seni köyde çıkaracaklar” gibi laflar edilmeye sosyal medyadan küfürler hakaretler edilmeye başlandı. Ben tekrar söylüyorum kimseye hakaret etmedim etmem de sadece içinde bulunduğumuz ekonomik durumu seslendirdim. Bunun suç olacağını düşünmüyorum. Cumhurbaşkanımızın da kendisine hakaret ettiğimi düşündüğünü düşünemiyorum buna rağmen savcılığın bana Erdoğan’a hakaretten neden soruşturma açtığını da anlamış değilim.
Ben çaykur dan emekli olmuş 3,5 binlira maaş alan birisiyim ancak bankalardan aldığım 100 bin lira kredim vardı onun taksitleri için maaşımdan kesiliyor ve 900 tl maaş alıyorum.
Ben isterdim ki Cumhurbaşkanımdan sen dünyayı sallayansın “ Gidin şu köylümü alın bakalım derdi sıkıntısı nedir neden bu kadar dertli mesele nedir” ,ancak beni geliyor polis alıyor savcı soruşturma açıyor bunu hala anlamış değilim. Söylediklerimin arkasındayım çünkü ben kimseye hakaret etmedim düşüncelerimi söyledim “

NE OLMUŞTU

Mehmet Ali Sancaktutan açıklamalarında “Dünyayı teslim ettiniz zenginlere, halkın yüzde 50’si perişan. Havaya para var, tünele, kanala, yeraltına, Marmaris’e, yandaşlara, AKP’lilere, havuza para var vatandaşa hiçbir şey yok” diyerek tepki gösterdi.

“EMEKLİYİM 7 İCRA DAVAM VAR”

Seçimlerde AKP’ye oy verdiğini söyleyen yurttaş “Rize’ye geldi 2002’de mitingte dediki benim Rizelime bir simitle bir çayı çok gördüler. Dedik ki bu adam ülkeyi kurtaracak. Meğersem komple teslim edecekmiş bizi bir tarafa” dedi. Yurttaş Erdoğan’a “Bir simit 2,5 lira, bir çay 3 lira. Verdiğin asgari ücret, simitle çaya yetmiyor” diye seslendi.
Güneysulu olduğunu ve ÇAYKUR’dan emekli söyleyen yurttaş, yoksullaşmaya dikkat çekerek “Bu insanların canı bu kadar ucuz mudur? Bu millet bu kadar açlığa layık mıdır? Benim gibi adamın, emekliyim, 7 tane icra davam var. Türkiye’nin şu anda yüzde 80’i icralık. En temiz Karadeniz idi en pis Karadeniz oldu şu an. Beş maaş alan var. Sen vatandaşına kendi maaşını vermiyorsun; 1 lira 3 lira zekat vermiyorsun, dilenci almıyor onu. Biz bu ülkeye layık mıyız? Ülkeyi yönetenlere haykırıyorum, gelsin benim için suç duyurusunda bulunsunlar. Ben bunlara layık değilim. Benim üniversitede okuyan kızlarımın 30- 40 milyar borcu var. Kızlarım nereden verecek bu parayı? Benim torunum borçlanmış bu ülkede” dedi.

“SİZİ TOPRAK DA KABUL ETMEYECEK”

Çift maaş alan yöneticilere tepki gösteren yurttaş, “İhaleler, arsaları, İstanbul’u parça parça sattınız” diye konuştu. “Sizi toprak da kabul etmeyecek. Ben hakkımı helal etmiyorum” diyen yurttaş Sedat Peker’in açıklamalarını da hatırlatarak “Türkiye Cumhuriyeti mafyaya teslim mi oldu? Açıkları mı var da ses çıkaramıyorlar?” diye sordu.

“BANA KUMANYA VERME İŞİMİ, HAKKIMI VER”

“Dünyayı teslim ettiniz zenginlere halkın yüzde 50’si perişan. Benim sosyal hakkım yok mu? Bu milleti bunlar perişan ettiler. Sevabımı günahımı vermem. Havaya para var, tünele, kanala, yer altına, Marmaris’e, yandaşlara, AKP’lilere, havuza para var vatandaşa hiçbir şey yok” diyen yurttaş, Erdoğan’ın “Aç varsa muhalefet doyursun” açıklamalarına da tepki gösterdi, “Bu milletin onuruyla şerefiyle oyunuyor. Yeter! Hakkımı ver, ben yoluma bakarım. Bana kumanya verme, bana işimi, imkanımı, hakkımı ver” dedi

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -