Kuzey Teve

Erdoğan’dan cenaze töreninde idam mesajı

Erdoğan’dan cenaze töreninde idam mesajı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
58 views
03 Ocak 2021 - 12:22
Spread the love

 Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, astsubay eşini ziyarete gittiği üs bölgesinden otomobille dönerken, yola döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu yaşamını yitiren Nurcan Karakaya (25) ile 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya için Dağ Komando Tugay Komutanlığı’nda tören düzenlendi.

Hakkari’ye 7 kilometre uzaklıkta bulunan Otluca köyündeki Dağ Komando Tugay Komutanlığı’nda düzenlenen törene Hakkari Vali Vekili Bekir Abacı, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epkin, Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, askeri yetkililer ve polisler ile Nurcan Karakaya’nın eşi Jandarma Astsubay Serkan Karakaya katıldı.

Anne-oğulun cenazeleri, askerlerin omuzlarında tören alanına getirildikten sonra öz geçmişleri okunarak dua edildi. Nurcan Karakaya ile 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya’nın cenazesi, askerlerin omuzlarında helikoptere taşınıp memleketlerine gönderilmek üzere Yüksekova’ya gönderildi. 

Otluca Dağ Komando Tugay Komutanlığı’ndaki törenin ardından havayoluyla eşi Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya’nın memleketi Kayseri’ye getirildi. Cenazeler daha sonra getirildiği Sivas’ın Şarkışla ilçesinde ikindi namazını müteakip Muhsin Yazıcıoğlu Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı.

Erdoğan anne ve bebeğinin cenazesine katılmak üzere Ankara’dan helikopterle Sivas’a geldi. İlçe stadyumuna inen Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra cenaze töreninin düzenleneceği Şarkışla Kaymakamlığı’na geldi. Burada saldırıda eşini ve oğlunu kaybeden Astsubay Çavuş Serkan Karakaya’ya taziye dileklerini ileten Erdoğan, diğer aile üyelerine de başsağlığı diledi.

ERDOĞAN: İDAM PARLAMENTOYA GELDİĞİ ZAMAN ONAYLARIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze törenin şunları söyledi:

“Her şeyden önce şu anda huzurlarında bulunduğmuz şehidemiz Nurcan kardeşimize öbür taraftan yavrumuza bu iki şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Makamlarını ifade etmemize gerek yok makamları belli. Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin onlar diridiler, ancak siz bilemezsiniz. Yerleri belli. Sevgililer sevgilisi peygamberimize komşular. Böyle yüce bir makama uğurluyoruz.

Burada bir gerçeği sizlerin şahsında tüm dünyaya duyurmak istiyorum, oda şudur: Bu bölücü terör örgütünün ne kadar alçak ne kadar müptezel olduğunu işte bu çocuk katilleri hanım kardeşlerimizin katili olarak bir kez daha görmüş bulunuyoruz. Tabi bunların inine girdik girmeye devam ediyoruz, devam edeceğiz. Peşlerini bırakmak yok. Özellikle son haftalarda son aylarda son yıllarda ne denli onlar kaçıp biz kovalıyoruz biliyorsunuz mücadelemiz son terörist kalıncaya dek devam edecek.

Bu milletin huzurunu bölmeye kimsenin hakkı yok. Bizi parçalamaya kimsenin hakkı yok. Her ne kadar birileri bunlara yol açıyorsa da ne demek istediğimi anlıyorsunuz, biz bunların peşini bırakmayacağız. Askerimizle, polisimizle, jandarmamızla, korucularımızla birlikte mücadeleyi devam ettiriyoruz.

İdam konusunda hassasiyetimi biliyorsunuz. Bütün mesele parlamentoya geldiği zaman geçtiği anda benim için onaylamamak diye bir şey yok, onaylarım. Biz bu tür katillerin konumunun ne olduğunu biliyoruz. Biliyoruz ki bunlar bu yaptıkları katliamla bunun bedelini aynen ödemek durumundadır. Ve bununla ilgili de atacağımız adımlar yakındır. Bu konuda Hans ne der buna bakmayız Aallah ne der buna bakarız.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -