Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Erdoğandan Akpınar ve Gezene tehdit: Hesap versinler

Erdoğandan Akpınar ve Gezene tehdit: Hesap versinler
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
169 views
02 Ocak 2021 - 22:15
Spread the love

 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Halk TV’de Uğur Dündar’ın sunduğu ‘Halk Arenası’ programına katılan sanatçı Müjdat Gezen ile Metin Akpınar’ın açıklamalarına tepki göstererek, “Beni ipe götürecekmiş sanatçı müsvettesi, yargıya hesap versinler” dedi.

METİN AKPINAR: AYAĞINDAN ASARLAR

Metin Akpınar, programda “Bu kutuplaşma ve karmaşadan kurtulmamızın tek çaresi demokrasidir. O noktaya ulaşabilirsek kavga gürültü olmadan bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak ise belki lideri ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilirler” ifadelerini kullanmıştı. 

Müjdat Gezen de aynı programda “Recep Tayyip Erdoğan, sen bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın, haddini bil” diye konuşmuştu.

Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) Mali Genel Kurulu’nda konuşmasında Akpınar ve Gezen’in bu konuşmalarına cevap verdi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Türkiye 15-20 yıl öncesine kadar esamesinin okunmadığı ülkelerde şimdi iş adamlarıyla, STK’larıyla, ürünleriyle var. Kültürümüzle ülkemizi tüm dünyada görünür hale getirdik. Bugün Türk girişimciler ticaret yapıyor, yüz binlerce insana istihdam sağlıyor. Mühendislerimiz çok geniş bir coğrafyada imza atıyor. Senagal’in başkenti Dakar’da Türk müteahhitlerin yaptığı havalimanı karşılıyor.

ENDONEZYA’YA BAŞSAĞLIĞI

Yollarını, havalimanını, spor salonunu Türk yapıyor. Lübnan, Endonezya, Gana… Endonezya’daki tsunamide kardeşlerimiz öldü. Tüm Endonezya halkına Türk halkı olarak başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Şu anda Pakistan’a MİLGEM projesini ihraç ettik. Teslimatı yapılacak. 1 milyar doların üzerinde bir proje. Güney Afrika’da insanlar Türklerin yaptığı ev eşyalarını yaptığı, dolapları kullandığını görüyoruz. 

TÜRKİYE TİCARET DİPLOMASİSİNDE DE KENDİSİNDEN DAHA FAZLA BAHSETTİRİYOR

Pakistan’dan Kuveyt’e birçok güvenlik araçlarını Türkler yapıyor. Made in Turkey damgalı ürünle karşılaşıyor, Türk başarı hikayesi dinliyoruz. Türk şirketlerimiz iş adamlarımız bayrağımızı gururla dalgalandırıyor. Görüştüğümüz her devlet adamı Türk yatırımcıların başarısından bahsediyor. Yabancı şirketlerin sürüncemedeki projelerini Türk firmaları üstleniyor ve hızlı bir şekilde teslim ediyor. Ben sizlere gönülden teşekkür ediyorum. Bu başarı hepimizin ortak başarısıdır. 

Bu seviyeler sadece ihracat, yatırım, ekonomide değil, siyaset ve uluslararası ilişkilerde de kaydettiği ilerlemenin sonucudur. Türkiye yeni destanlar yazmaya devam edecektir. 2019’u farklı görüyorum. Bu başarılar Türkiye’nin kendine güvendiğinin, kendine inandığının potansiyelini harekete geçirdiğinin işaretidir. Hiçbir zafer altın tepside sunulmaz. 

Ülkemizi büyütürken birçok saldırı yüzleştik. İktidarımız ilk dönemlerinde devletin içine çöreklenmiş, devleti tapulu malı gören kesimlerin direnciyle karşılaştık. Demokrasinin kılıcı gibi duran, darbe yapmaktan çekinmeyen bu kısım rahatsızlıklarını çok farklı gösterdi. Pek çok projemiz engellenmeye çalışıldı. Bizi yavaşlattı. Sokak hareketleri başlatıldı. IMF’e borcumuzu sıfırladığımız, faizlerin düşük olduğu dönemde izan dışı hareket başlattılar. 

“BUNLAR SANATÇI MÜSVEDDESİ”

Gezi Parkı’ndaki 12 ağacın taşınması bahane edilerek sokak üzerinden ekonomimiz hedef alındı. Burayı Fransa, Hollanda zannettiler, yanıldılar. Sen belki Bakırköy Belediyesi’ne sığınırsın ama biz milletimizle omuz omuza durur, terör eylemini, darbe eylemini pes ettiririz. Esnafımızın dükkanlarını yağmaladılar, polisimize kurşun sıktılar, belediye otobüslerini yakıp, yıktılar. Sen ana muhalefetin başında olsan ne yazar. İstanbul’da başbakanlık ofisini bombalamaya gelenleri savunan, iş makinalarıyla yollarımızı bozanlar, bunlarla beraber olanlar, bu milleti sevenler olabilir mi? Güneydoğu’da o hendekleri açanlar neyse, ana muhalefetin başı da odur. Hiçbir farkı yoktur. Hem ana muhalefet hem de uluslararası bazı kuruluşlar tarafından kışkırtıldı.

Beni ipe götüreceklermiş, bunu sanatçı müsveddeleri yapacakmış, senin her yerin sanatçı olsa ne yazar. Beni ipe götürecekmiş, senin haddine mi? Biz şahadete inanmış insanlarız: Biz bunların bedelini ödemeye hazırız. Bunlar sanatçı müsveddesi. Bunun bedelini ödeyecekler. Kalkacaksın bu ülkenin Cumhurbaşkanını ipte salandıracaksın. Şimdi yargıya git. Paris’teki gösterilere laf etmeyenler, polisimizi orantısız güçle suçluyorlardı. Milletimizle, STK’larımızla el ele verdik, püskürttük. 17-25 Aralık’ta da gördük, sonra 15 Temmuz, o gece milli irade zaferine imza attık. 

Milletimize 2. istiklal zaferi yaşatan şehitlerimizi rahmetle anıyorum. 24 Haziran seçim zaferimizin hemen akabinde döviz kurundaki saldırıların diğerlerinden farkı yoktur. Tıpkı Gezi Parkı, çukur eylemleri, 15 Temmuz’dan farkı yoktur. Ana muhalefet bu süreçte kötü bir sınav verdi. Zat o dönemde milletimizin ve iş adamlarımızın moralini bozmaya çalıştı. SSK’yı batıran bu adam bir de bize ders vermeye kalktı. Senin döneminde ne halde olduğunu biliriz. Siz ölüleri bile rehine aldınız. Böyle bir SSK genel müdürlüğü yaptın, suçu o dönemin Başbakanına attı. Yalanlarına, iftiralarına devam ediyor. 

Dün yanına aldığı kişi veriyor, veriştiriyor. Cumhurbaşkanı adayı olarak çıkardığı zat veriyor veriştiriyor. Bir çıktın yenildin, iki çıktın yenildin diyor. Bir genel başkan yanında böyle bir kadro… Türkiye manevra kabiliyeti yüksek ekonomik esnekliğe ulaşmış durumda. Piyasalar kendini normalleşmeye bıraktı. Döviz kurunda yüzde 20 oranında iyileşme yaşadık. Ülke risk puanımız 225 puan iyileşti. Türkiye bugün artık çok dinamik bir ekonomiye ve manevra kabiliyeti çok yüksek bir ekonomik esnekliğe kavuşmuş durumda. (POLİTİKA SERVİSİ)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -