Kuzey Teve

Erdoğan’a oy verin diyen Aksoy’a büyük tepki: “Korkmak Rizeliye yakışmaz, istifa et”

Erdoğan’a oy verin diyen Aksoy’a büyük tepki: “Korkmak Rizeliye yakışmaz, istifa et”
503 views
27 Mayıs 2023 - 11:20
Spread the love

Yarın yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi sokağa çıkmama kararı alan AKP Rize İl Teşkilatı STK ve meslek örgütlerini sahaya sürdü.

Kuzeyteve

Rize’deki STK ve meslek örgütlerinin temsilcileriyle bir araya gelen AKP yönetici ve milletvekilleri STK ve meslek örgütlerinin Cumhurbaşkanı Adayı AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek açıklaması yapmasını istedi. Bu öneriye sıcak bakan bazı STK ve meslek örgütleri, üyelerine Erdoğan’a oy verme çağrısında bulundu. Bu yönde çağrı yapan meslek örgütlerinden biri de Rize Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği (RESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Güven AKSOY oldu.

Yarın yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi RESOB Yönetim Kurulu Başkanı Güven AKSOY sosyal medya hesabından videolu bir paylaşımda bulunarak oda üyelerine AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’a oy verilmesini istedi. Aksoy’un videolu destek paylaşımına birçok yurttaş ve esnaf “Güven Aksoy korkunun ecele faydası yok istifa et” çağrısında bulunurken siyasi partilerden de sert açıklamalar geldi.

Millet İttifakı Rize Seçim Komitesi Başkanı Saltuk Deniz

Millet İttifakı Rize Seçim Komitesi Başkanı Saltuk Deniz

Gelecek Partisi İl Başkanı Osman Civelek, Güven Aksoy’a unvanını değiştirme çağrısı yaparken CHP Rize Eski İl Başkanı Millet İttifakı partilerinin seçim koordinasyon başkanı Saltuk Deniz, korkmak ve korkuya teslim olmak hiçbir Karadenizliye ve Rizeliye yakışmaz ifadelerini kullandı. Demokrat Parti Rize İl Başkanı Hamit Çelik, yalakalığın sonu yoktur Erdoğan orda olmadı mı sayın Aksoy’da orada olamayacağını çok iyi biliyor, ayıptır otur üyelerinin sorunlarına sahip çık diye tepki gösterdi.

“UNVANINI STK DEĞİL AKP OLARAK DEĞİŞTİR”
Güven Aksoy’un sosyal medya üzerinden AKP genel başkanı Erdoğan’a “oy verin” çağrısının ardından ilk tepki Gelecek parti Rize il başkanı Osman Civelek İsminin önünde STK unvanı olup AKP genel başkanı ve cumhurbaşkanı adayına oy isteyen muhteremler, unvanlarına ‘STK’ değil AKP unvanı yazmanız daha doğru olur. Bu etik dişi davranış asla kabul edilemez bu Rize’mize yakışmayan bir tablodur.

“KORKMAK KORKUYA TESLİM OLMAK BİR RİZELİYE YAKIŞMAZ”
CHP Rize eski il başkanı millet ittifakı partilerin seçim koordinasyon başkanı Saltuk Deniz, kimsenin kendilerine teslim alamayacağını ve korkutamayacağını ifade ederek Aksoy’a şu sözlerle sitem etti. “Bugün STK başkanlarının yaptığı açıklamaları komedi olarak değerlendiriyorum. Bu kadar teslim olmanıza gerek yok. Hiç yakışmadı. Ama hiçbirinizi suçlamıyoruz. Sadece anlayışla karşılamıyoruz. Korkabilirsiniz. Korkmak insani bir duygudur. Ama korkuya teslim olmak başka bir şeydir. Korku ancak korkmayanların öne çıkmasıyla yok edilir. Korkmak İpsiz Receplerin torunlarına yakışmaz.

“BİZİ KORKUTAMAZ VE TESLİM ALAMAZSSINIZ MERHABAMIZN BİLE MUHATABI DEĞİLSİNİZ”
Korkmak kurtuluş savaşında cepheye Laz takalarıyla silah taşıyan uzun eğri burunlu insanların torunlarına yakışmaz. Korkmak ve korkuya teslim olmak hiçbir Karadenizliye ve Rizeliye yakışmaz. Bizler tarihsel sorumluluğumuz içinde binlerce Rizeli olarak korkuya teslim olmayacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz. Bizi ne korkutabilirsiniz nede teslim alabilirsiniz. Yazık Artık sizler artık bir merhabamızın bile muhatabı değilsiniz.”

Demokrat Parti Rize İl Başkanı Hamit Çelik

Demokrat Parti Rize İl Başkanı Hamit Çelik

“YALAKALIĞIN SONU YOKTUR ERDOĞAN GİTTİ Mİ SENDE GİDECEKSİN”
Güven Aksoy’un açıklamalarını etik dişi bulan DP Rize il başkanı Hamit Çelik; “bu nasıl bir üslup? aceleniz mi var sayın Aksoy? Sizin siyasal görüşünüz ve tercihiniz AKP’den yana olabilir buna saygımız var ancak şunu unutmamanız gerekir ki o odaya üye olan ve farklı siyasal düşüncelere mensup onlarca kişi var. Siz o üyelerin adına onların görüşünü almadan açıklama yapamazsınız. Böyle bir hakkınız yok. Üyelerin tercihlerine ipotek koymaya çalışmayın üyeleriniz sizde siyasi düşüncelerini birtakım teminatlar vererek almadılar verdiğiniz kredilerle karıştırmayın bu durumu. Sayın Aksoy, yalakalığın sonu yoktur. Belli ki birileri sizlere baskı etmiş ve teslim olmuşsunuz hemşericilik anlayışıyla da odanızın üyelerini yok saymışsınız.

“ARTIK MEŞRU DEĞİLSİN İSTİFA ET”
Bu açıklamanız sonrası orada başkan olarak kalmanız ne siyaseten ne de etik olarak doğru değildir. Dik durmayı beceremediniz, tezden istifa edin çünkü, Erdoğan gidince sizde orda olmayacağınız gayet iyi biliyorsunuz. Derdiniz birtakım entrikalarla oturduğunuz o koltuğu kaybetmemek. Korkunun ecele faydası yoktur. Biz korkmuyoruz sizi de meşru başkan olarak görmüyoruz meşruiyetinizi yitirdiniz istifa et”

İşte Güven Aksoy’un o açıklaması:

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -