Kuzey Teve

Erdoğan: CHP Nazım Hikmeti sürgüne gönderdi

Erdoğan: CHP Nazım Hikmeti sürgüne gönderdi
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
204 views
15 Temmuz 2014 - 15:35
Spread the love

Erdoğan, Antalya mitingindeki konuşmasında Nazım Hikmet ve Dersim üzerinden CHP’ye yüklenirken, “Peki şimdi soruyorum; Nazım Hikmet’i sürgüne gönderen orada ölmesine neden olan kim? CHP. Peki Nazım Hikmet’e vatandaşlığını geri veren kim? AKP” ifadelerini kullandı.

Öte yandan 1937-38 yıllarındaki Dersim katliamının da CHP tarafından yapıldığını söyleyen Başbakan, “Peki, Dersim için devlet adına özür dileyen kim? Yine AKP ve Recep Tayyip Erdoğan” diye konuştu.

Sanatçıları linç ediyorlar

Erdoğan cumhurbaşkanlığı adaylığında izleyeceği yol haritasını içeren ‘Cumhurbaşkanlığı Vizyon Belgesi‘ toplantısına katılan sanatçıların da sosyal medyada linç edildiğini söyledi.

Başbakan, Zerrin Özer, Hande Yener, Hülya Koçyiğit, Mustafa Sandal, Şafak Sezer, Orhan Gencebay, Bülent Ersoy, Şahan Gökbakar, İsmail YK, Alişan gibi popüler isimlerle futbol yorumcuları Rıdvan Dilmen, Tanju Çolak ve basketbolcu Hidayet Türkoğlu’nun katıldığı toplantı için “Sosyal medyada bir linç kampanyası başlattılar. Küfür, hakaret… İşte bunların demokratlığı bu kadar…” dedi.

rte antalya 2
rte antalya

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -