Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Erdoğan Almanyaya gitmeden önce büyük kriz!

Erdoğan Almanyaya gitmeden önce büyük kriz!
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
178 views
29 Haziran 2017 - 9:30
Spread the love

 G20 Zirvesi öncesinde gerilen Ankara-Berlin ilişkilerinde son perde… Sosyal Demokrat Parti lideri Martin Schulz’un ardından Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel’den de kritik bir açıklama geldi.

Alman Bakan, “Erdoğan’ın zirve haricinde konuşma yapmasının uygun olmayacağını” söyledi.

Berlin Yönetimi, G20 zirvesin için Almanya’nın Hamburg kentine gidecek olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la ilgili Ankara’nın tepkisini çekecek bir açıklama yaptı.

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, “Erdoğan’ın G20 Zirvesi dışında kamuoyu karşısına çıkması, iki ülke arasındaki tansiyon göz önünde bulundurulursa uygun olmaz” ifadesini kullandı.
Rusya’nın Krasnodar şehrine giderken beraberindeki gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gabriel, “Erdoğan’ın Almanya’daki Türk vatandaşlarına hitap etmek için Ankara’nın resmi olarak izin talep ettiğini” ifade etti.
Reuters’ın haberine göre; Gabriel iki hafta önce Ankara Yönetimi’ne bu konuda resmi izin istenmemesi için tavsiyede bulundu.

SZHULZ’DAN ÇOK SERT AÇIKLAMA

Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) başbakan adayı Martin Schulz, Bild gazetesine yaptığı açıklamada 7-8 Temmuz tarihlerinde Hamburg’ta yapılacak G20 zirvesi vesilesiyle Almanya’ya gelecek olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın etkinlik düzenlemesine karşı çıktı.

Schulz, “Kendi ülkelerinde değerlerimizi ayaklar altına alan yabancı politikacılar Almanya’da provoke edici konuşmalar yapacakları etkinlikler düzenleyemez. Türkiye’de muhalifleri ve gazetecileri cezaevine atan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Almanya’da etkinlik düzenlemesini istemiyorum” dedi.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Almanya’ya en son Mayıs 2015’te Cumhurbaşkanı seçildikten hemen sonra gitmişti. Erdoğan Karlsruhe şehrinde Türklere hitap etmişti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN