Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Emniyette cemaat ve grupların İstanbul kavgası

Emniyette cemaat ve grupların İstanbul kavgası
156 views
26 Mart 2024 - 9:57
Spread the love
Gazeteci Tolga Şardan, yerel seçimler sonrası emniyete yeni atamaların yapılacağını aktardı. Şardan, Emniyet Müdürlüğü’nde yapılacak atamalar için şimdiden cemaatler ve çeşitli gruplar arasında hareketlilik yaşandığını söyledi.

Artı Gerçek – İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın yerel seçimler sonrası emniyette boşalan kadrolara için yeni atama kararnamesi çıkarma hazırlığında olduğu belirtiliyor. T24 yazarı Tolga Şardan, yeni tayinlerde, emniyet içindeki hangi cemaat ve grubun baskın olacağı büyük önem kazandığını yazdı. Şardan, Bakan Yerlikaya ile yakınlaşma içinde olan aktif görevdeki bazı polis müdürlerin de olduğunu aktardı.

Şardan’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Bakanlıkta, polis müdürlerinin 60 olan yaş haddinin 62’ye çıkarılması için TBMM nezdinde yapılan girişimlerden sonuç alınamadı. Yaş sınırı 60’ya kaldı

Hâl böyle olunca halen aktif görev olup yaş sınırından emeklilik potasına giren üst yöneticiler var. Mesela bazı genel müdür yardımcıları emekli olacak yakın zamanda. Konya Emniyet Müdürlüğü yine bu sebeple boşalacak.

Asıl kavga İstanbul için

Asıl önemlisi, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın yaş haddinden emekliliği yakınlaştı. Aktaş’tan sonra yeni İstanbul Emniyet Müdürü’nün kim olacağı epeyce hareketlendirdi kulisleri.

İşte yeni tayinlerde, emniyet içindeki hangi cemaat ve grubun baskın olacağı büyük önem kazandı. Söz sahibi konumlardaki devre arkadaşlığı, etkin olmaya başladı. Buna bir de dini cemaat ve grup yaklaşımı eklendiğinde mücadelenin seviyesini artık siz tahmin edin!

Çünkü, artık herkes biliyor ki, İstanbul’a hakim olacak yapı, teşkilat içinde fazlasıyla güçlenecek.

Birbirleriyle kavgalı olanlar bile “kazan – kazan” prensibi gereğince, baltaları toprağa gömüp barış çubuğu etrafında kenetlendiler.

Kimi söz sahibi olanlar da, teşkilattaki konumlarını kullanarak mevzi tutmaya çalışıyor. Özellikle Bakan Yerlikaya ile yakınlaşma içinde olan aktif görevdeki bazı polis müdürleri var. Yakın zamana kadar Yerlikaya’nın eleştirilerinin hedefinde olan bazı isimler, İçişleri Bakanı ile arayı düzelttiklerinin işaretini veriyor bugünlerde”(HABER MERKEZİ)

YAZININ TAMAMI

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -