Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

EMEP, “1 NİSAN ŞAKASI DEĞİL ZAMLAR GERÇEK!”

EMEP, “1 NİSAN ŞAKASI DEĞİL ZAMLAR GERÇEK!”
287 views
01 Nisan 2022 - 11:29
Spread the love

Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, iktidarın elektriğe yüzde 20, doğalgaza yüzde 50 olarak yaptığı yeni zamların halkı sefalete sürüklediğini belirterek, “Artık yeter, sesimizi sokaklarda yükseltmeliyiz.” dedi.

Coşkun Özbucak

Ordu –  Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, 1 Nisan şakası ile insanlar eğlenirken iktidar insanları şaka yapamaz hale getirdiğini vurgulayarak, “İşçiler, emekçiler 1 Ocak’ta elektriğe, doğalgaza, akaryakıta yapılan zamların geri alınmasını; ücretlere ek zam yapılması talep ederken iktidar krizin yükünü halkın sırtına yıkmaya devam ediyor. Zamlar katlanamaz hale geldi. Artık yeter,  yoksullaşma daha tehlikeli biçimde büyüyor.” dedi.

Hala seçim mi bekleniyor?

            Halkın yoksulluğunun dayanılmaz hale geldiği halde hala iktidardan seçimle hesap sorulmak istenmesinin yeterli olmadığını belirten Kaya, “İktidar seçim tartışmaları devam ederken halkın yoksullaşmasına neden olan zamları yapmaktan geri durmuyor. Tepkimizi seçime erteleme lüksümüz yok. Artık birleşerek sokaklara çıkıp tepkilerimizi dile getirmek zorundayız. Seçime kadar dayanma gücü kalmadı. Her gün yapılan zamlar yetmezmiş gibi elektriğe ve doğalgaza 3. ayında yeniden yüksek zam yapıldı. Tepki gösterilmezse bu zamların devam edeceği de ortada. Emek Partisi olarak işçileri, emekçileri;  emek ve demokrasi güçlerini güçlerimizi birleştirerek sesimizi sokaklarda yükselmeye çağırıyoruz.” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -