Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Emekçi kadınlar 8 Mart için çalışıyor

Emekçi kadınlar 8 Mart için çalışıyor
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
179 views
02 Ocak 2021 - 19:25
Spread the love

Emekçi kadınlar 8 Mart için çalışıyor

 Tuzlalı kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri için çalışmalarına Bingöl Cunanlılar Derneğinde yaptıkları toplantıyla başladılar. Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinin çağrısıyla Aydınlı Mahallesinde bulunan Bingöl Cunanlılar Derneği, Bingöl Kareliler Derneği, Bingöl Çalıkağıl Derneği, Kars Ardahan Ağrı Dernekleri, Erzincanlılar Derneği ve Muş Vartolular Derneklerinin kadın kollarıyla yapılan toplantıda kadınlar, yaşadıkları sorunlarını ve taleplerini dile getirecek eylem ve etkinlikler yapma kararı aldılar.
Buna göre Tuzlalı kadınlar, 2 Mart’ta Esenyalı’da bulunan Erdem Düğün Salonunda bir etkinlik düzenleyecek. 
Toplantıda söz alan Esenyalı Kadın Derneği Başkanı Adile Doğan, 8 Mart’ı tek bir güne sığdırmayacaklarını belirterek işçi, işsiz ve ev kadınlarının; tacize, şiddete uğrayan tüm kadınların kendi taleplerini dile getirmesi ve kadınların, barış, demokrasi, insanca yaşam koşuları için daha fazla mücadele etmesi gerektiğini söyledi. Bingöl Cunanlılar Derneği Yöneticisi ve Aydınlı Mahallesi Muhtar Adayı Şadiye Cerimli de “Kadınların sorunlarını sadece tartışmak yetmez, birlikte çözmek ve birleşmek için caba harcıyoruz” dedi. Kadınların seslerini daha fazla duyurmak için birleşmeye ihtiyaçları olduğunu söyledi. 
Kareliler Dernek Yöneticisi Sakine Öyünç, kadınların yönetimlerde daha fazla yer alması gerektiğini dile getirerek,  “Özgür, daha insanca bir yaşam sürdürmek ve yerelde sorunlarımız etrafında birleşmek için yeterince çaba harcıyoruz umarım başarılı oluruz” diye konuştu.  Kars Iğdır Dernek Yöneticisi Nevin Aktimur ise kadınların ekonomik özgürlüklerini kazanmalarının önemine değindi.

İLGİLİ HABERLER

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -