Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Eğitim Sen’den Bakan Tekin’in ‘fon’ açıklamasına tepki: ‘5’li çetenin silinen vergi borçlarına baksın’

Eğitim Sen’den Bakan Tekin’in ‘fon’ açıklamasına tepki: ‘5’li çetenin silinen vergi borçlarına baksın’
48 views
16 Haziran 2024 - 18:19
Spread the love

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (EĞİTİM- SEN), Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in dün Erzurum’da öğretmenlerle ilgili söylediği “Dünyanın hiçbir tarafında bu kadar büyük bir öğretmen kitlesi kamu tarafından fonlanmıyor” açıklamasına tepki gösterdi.

Bakanı Tekin, dün Erzurum’da AKP’nin bayramlaşma programında “Sokakta gördüğünüz 80 kişiden 1 tanesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından maaşı ödenen öğretmen statüsünde. Bakın bu devasa bir rakam. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 30’lu 40’lı rakamlardan şu an 13-14’lere düşmüş durumda. Bunlar dünya ortalamalarının gerçekten üstünde olan rakamlar. Dünyanın hiç bir tarafında bu kadar büyük bir öğretmen kitlesi, kamu tarafından fonlandırılmıyor” ifadelerini kullandı.

Eğitim Sen’den ise Bakan Tekin’in açıklamalarına tepki geldi. “Dünyanın hiçbir yerinde eğitim emekçileri bizzat Milli Eğitim Bakanı tarafından bu kadar itibarsızlaştırılmıyor” başlığıyla verilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e hatırlatmak isteriz. Öğretmenler kamu tarafından fonlanmıyorlar. Yaptıkları işin, verdikleri emeğin karşılığını alıyorlar. Üstelik yoksulluk sınırının çok çok altında bir ücret karşılığı çalışıyorlar.

Bakan kamu kaynaklarıyla fonlananları görmek istiyorsa proje adı altında dinci gerici cemaat ve vakıflara, teşvik adı altında özel okul patronlarına, geçiş garantili köprülere, havalimanlarına, otoyollara aktarılan kamu kaynaklarına, 5’li çetenin silinen vergi borçlarına, sarayın harcamalarına ayrılan milyarlara baksın.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -