Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Dünya T A M A Mı gördü: Az rastlanan bir ortaklık

Dünya T A M A Mı gördü: Az rastlanan bir ortaklık
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
174 views
09 Mayıs 2018 - 8:10
Spread the love

 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında söylediği “milletmiz tamam derse kenara çekiliriz” sözleriden sonra Twitter’da başlayan ve kısa sürede bir milyonu aşan TAMAM hashtag’i dünya basınında da yankı buldu.

Konuyla ilgili birkaç haber geçen Reuters haber ajansı TAMAM hashtag’i ile atılan mesaj sayısının bir milyonu aşmasını da ayrı haber olarak geçti. Haberde muhalefet liderlerinin de sosyal medya kampanyasına katıldıkları notu düşüldü.

Reuters farklı muhalif grupların aynı noktada buluştuklarını da vurguladı ve “Kürt politikacılar da Türk milliyetçileri de az görünen bir ortaklık yakaladı” dedi.

Associated Press (AP) haber ajansı da “binlerce kişi Erdoğan’a Twitter üzerinden ‘yeter dedi’ başlığı ile haberi abonelerine duyurdu. Haberin hazırlandığı sırada 480’den fazla tvit atıldığını belirten AP muhalif liderlerin de kampanyaya katıldıklarını vurguladı.

NYT VE WP AYNI BAŞLIKLA GÖRDÜ 
ABD’nin önde gelen gazeteleri New York Times ve Washington Post da hem Reuters’ın hem de AP’nin geçtiği haberleri aynı başlıklarla okurlarıyla paylaştı.

İngiltere basınında da TAMAM kampanyası yankı buldu. Independent gazetesi AP üzerinden verdiği haberde bazı tvitlere de yer verdi.

Guardian da haberinde, haberin hazırlandığı sırada atılan tvit sayısının 450 bini geçtiğini belirtti. Haberde Muharrem İnce ve Meral Akşener’in tvitlerine de yer verildi.

Euronews’ta yer alan haberde, TAMAM hashtag’nin birkaç saat içerisinde yarım milyona ulaştığına dikkat çekilirken, haberin altında çok sayıda tvitlere yer verildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN