Kuzey Teve

DOYMAK BİLMEYEN İŞTAH; BAŞKANDAN YARDIMCISINA MİLYONLUK İHALELER

DOYMAK BİLMEYEN İŞTAH; BAŞKANDAN YARDIMCISINA MİLYONLUK İHALELER
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
42 views
03 Ocak 2021 - 12:12
Spread the love

Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk, bugünkü köşesinde Trabzon’da yaşanan gelişmeleri yazdı. Öyle iddialar var ki…

CHP Milletvekili Haluk Pekşen’in misafiri olarak Trabzon’a gittiğini belirten, burada çeşitli izlenimlerini paylaşan Sözcü Yazarı Saygı Öztürk, AKP’li Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in, AKP İl Başkanı olduğu dönemde başkan yardımcısı olan Arzu Yalçınalp’in şirketine doğrudan temin yoluyla Beşirli’de ve Kanuni Bulvarında 5 ayrı park, Büyükşehir Belediyesinin de aynı şirkete 10 dönümlük botanik park ile Vakfıkebir iskelesi karşısında 5 dönümlük park yapım işini verdiğini yazdı.

İHALE TAKİPÇİLİĞİ İDDİASINA YANIT: ALLAH’A HAVALE EDİYORUM

Habercuk.com’un haberine göre; AKP İl Yönetiminde Medya-Tanıtım Başkanı olarak görev yapan Arzu Yalçınalp, yerel medyada kendisi hakkında sosyal medyada çıkan “ihale takipçiliği” iddiaları sonrası, sosyal medya üzerinden verdiği cevapta, “Kendilerini Allah’a havale ediyorum” demişti. Geçtiğimiz hafta İl Başkanı Haydar Revi, yönetimde bazı değişiklikler yapmış, Yalçınalp’i Medya-Tanıtım Başkanlığı görevinden alarak Ar-Ge Başkanı yapmıştı.

EKMEK PARAMI KAZANMAK ZORUNDAYIM

Saygı Öztürk, yazısında, Arzu Yalçınalp ile görüştüğünü, Arzu Hanımın, “Ekmek paramı kazanmak zorundayım” şeklinde cevap verdiğini yazdı.

Yazının ilgili bölümü şöyle:

TRABZONLU’NUN DİLİNDE BUNLAR VAR

Sınıf arkadaşı Recep Akdağ’ın Sağlık Bakanı olmasından sonra Fevzi Gümrükçüoğlu, genel müdürlük, sonra müsteşarlık görevine getirildi.

Ardından AKP’den Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildi. Son yıllarda hizmetlerinden çok mal varlığıyla gündeme geliyor. Şimdi de 17 katlı yaptıracağı bina gündemde…

Metin Genç, AKP Trabzon İl Başkanı, Arzu Yalçınalp de yardımcısıydı. Genç, başkanlıktan ayrılıp merkez Ortahisar Belediye Başkanı seçildi.

Başkan, eski yardımcısı Arzu Yalçınalp’in Mim İnşaat ve Mimarlık Şirketi’ne “doğrudan temin” yoluyla Beşirli’de ve Kanuni Bulvarı’nda 5 ayrı park, Büyükşehir Belediyesi de aynı şirkete 10 dönümlük Botanik park, Vakfıkebir iskele karşısında 5 dönüm park yapımını verdi.

Mimari projede Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Emrah Yalçınalp’in imzası var.

O kim?

AKP İl Başkan Yardımcısı Arzu Yalçınalp’in eşi…

AKP’li İmar Komisyonu Başkanı Ufuk Hoş da tüm bunlara onay verdi.

Temeli de geçen hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu attı.

Arzu Hanım’a sordum, işlerin kendisine verildiğini doğruladı. “Ama yaptığım iş yasadışı değil. Bu benim resmi olarak aldığım iş. Ekmek paramı kazanmak zorundayım. Serbest çalışan birisi olarak bu iş bana verildi. Firmamızın danışmanı olduğu için eşimin imzası var. Algı operasyonuyla beni yıpratmak istiyorlar” diyor. Trabzon’dan şimdilik bu kadar yazıyorum.

Ama daha önemli gelişmeler var.

YAZININ TAMAMI…

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -