Kuzey Teve

DOĞRU PARTİLİ DEMİR: “RİZE HALKI VE SEÇMEN AKP’YE MECBUR DEĞİLDİR.”

DOĞRU PARTİLİ DEMİR: “RİZE HALKI VE SEÇMEN AKP’YE MECBUR DEĞİLDİR.”
228 views
20 Nisan 2022 - 16:10
Spread the love

DOĞRU Parti Rize il başkanı Eyüp Demir bugün yaptığı yazılı basın açıklaması ile hem Rize gündemini hem de siyasi gündemi değerlendirdi.

Açıklamasında şu görüşlere yer veren  DOĞRU parti kurucusu ve Rize il başkanı Eyüp Demir:

“Kimse Rize’yi sahipsiz ve seçmeni garantili mevduat hesabı gibi görmesin, insanları işsizliğe, yoksulluğa, çaresizliğe çay üreticisini ise sahipsiz bırakan, çaresiz kişileri sosyal yardım adı altında kuru gıdaya  alıştıran AKP iktidarıdır. AKP’li yöneticiler çıkmış Rize değişiyor, Rize de adım atılmadık yer bırakmayacağız diyorlar. 20 yıllık iktidar döneminizde Rize başta alım gücü olmak üzere birçok konuda geri gitmiştir. İçinden çıkamadıkları konularda işi hemen dış güçlere havale ediyorlar. Oysaki işin doğrusu şudur, ülke yönetimi ehil olmayan kişilerin eline düşmüştür, Hava alanı ve Ovit tüneli dışında ciddi bir yatırım yok, ÇAYKUR ise varlık fonu içinde kaderini bekler durumda  2022 yaş çay sezonuna başlamak üzereyiz üreticilerimizin birçoğu gübre alamadı 20 yılda bölgemizde bir organik gübre fabrikası kurulamaz mıydı?”

 

“RİZEDE İNSANLAR KAMULAŞTIRMA MAĞDURU OLMUŞTUR.”

 

Ülkemizin ekonomik sıkıntılarının yoksulluktan değil yolsuzluktan kaynaklandığını belirten Demir açıklamasını şu sözlerle devam ettirdi:

“Esas görevi üreticilere ve çiftçilere destek olması gereken devlet bankası tutmuş Rize ‘ de otel inşaatına kredi vermiştir ve neticede kredi geri ödenmesi olmayınca banka otel sahibi olmuştur. Bir başka fuzuli iş ise Derepazarı – Kendirli yol işi tam bir muamma devlet imkânları orada heba edilmiştir, Nurçay Mevkiinden sonra bahsi konu yolun projesi bile yoktur, Rize merkezde insanlar kamulaştırma mağduru olmuştur.” Dedi.

 

“RİZE HALKI VE SEÇMEN AKP’YE MECBUR DEĞİLDİR.”

Seçimler konuşulmaya başlandığı bu günlerde AKP li ilgililer müjde diye ortaya attıkları şeylere dikkat çeken Doğru Parti Rize İl Başkanı Eyüp Demir açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı:

 “Neymiş iki adet çay fabrikası yapacaklar, İKİZDERE ve ÇAMLIHEMŞİN de bu yalanları biz daha önce de duyduk sizden. Derepazarı tersanesi ve İkizdere çay fabrikası bir önceki seçimde yine vardı hatta afişlerini asmıştınız, şimdi aynı filmi yeniden sahneye koymak insanlar ile alay etmektir, Rize halkı ve seçmen AKP ye mecbur değildir, mahkûm değildir biz iddia ediyoruz seçimler yaklaştıkça halkımızın önüne yeni imkânlar ve ittifaklar gelecektir.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -