Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Diyanet İşleri Başkanı: Namaz kılan insanlar kötülük yapmaz, hak yemez

Diyanet İşleri Başkanı: Namaz kılan insanlar kötülük yapmaz, hak yemez
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
202 views
02 Ocak 2021 - 21:59
Spread the love

 Namaz kılan kişilerin kötülük yapmayacağı, hak yemeyeceği görüşünü dile getiren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Namaz bizi her türlü kötülüklerden uzak tutar. Namaz kılan insan, ‘kötülük yapamam, hak yiyemem, haksızlık yapamam, söz verdiğimde sözümde durmalıyım’ der ve münafıklık alametlerinden uzak durur” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ‘Sabah Namazı Buluşması’nı Antep’teki Ökkeş Eruslu Camisi’nde gerçekleştirdi.

Gençlere her namazı vaktinde kılmaları yönünde tavsiyede bulunan Erbaş, “Namaz bizi her türlü kötülüklerden uzak tutar. Namaz kılan insan, ‘kötülük yapamam, hak yiyemem, haksızlık yapamam, söz verdiğimde sözümde durmalıyım’ der ve münafıklık alametlerinden uzak durur” diye konuştu.

Büyüklere, anne ve babalara saygıda kusur edilmemesi gerektiğini anlatan Erbaş, “Allah bize atamıza ana babamıza itaat etmemizi emreder. Allah’a şükür, ana babaya teşekkür edeceğiz. Onların varlığını fırsat bilip her fırsatta dualarını almaya çalışmalıyız” ifadelerini kullandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -