Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Din karşıtlığı gündeme geldiğinde en çok başvurulan isim Marks olur

Din karşıtlığı gündeme geldiğinde en çok başvurulan isim Marks olur
Adnan Onay( [email protected] )
202 views
19 Kasım 2023 - 11:04
Spread the love
Din karşıtlığı gündeme geldiğinde en çok başvurulan isim Marks olur. Marks’ın din hakkındaki görüşleri üç ana maddede toplanır. Marks’a göre;
1.) Din, insan ürünüdür.
2.) Din, toplumun afyonudur.
3.) Din, insanları yabancılaştırma ve şeyleştirme amacıyla oluşturulmuş bir sömürü aracıdır…
Günümüzde var olan dinlerin hemen hepsi ne yazık ki bu üç kategorinin birine uyan seviyeye düşmüş durumda.
Kimileri yerleşik İslamı kurtuluş aracı görse de, bunun böyle olmadığını yeryüzündeki batıl, saçma görülen diğer dinlerin ritüellerine , kutsallarına, uygulamalarına bakarak anlayabilirsiniz. İslam adına olup, bitenler fazlasıyla bunlara benziyor ve islam dahil, din denilen ne varsa ilkel inançlara, uygulamalara kapı aralayan, bu yönde potansiyel oluşturma aracına dönüşmüş durumda.
Oysa; İslamın en belirgin özelliği, bütün mevcut din/ inançların saçmalıklarına karşı çıkan ve aracılığı ortadan kaldıran bir düşünce yapısına sahip olmasıdır.
İslam, tanrısız denilebilecek derece tevhidi önceleyen bir dindir. Yani o derece diğer (ilahi/beşeri) dinlerden uzaktır. İslam düşüncesini diğerlerinden ayıramadığımız sürece din adına, islam adına yapılanlardan toplum için, insanlık için herhangi bir yarar çıkmaz!
Bugün islam dünyasının acınacak halde olmasının ana nedeni, İslamın diğer dinlerle aynı seviyeye inmesi ve bu haliyle toplumu ve yönetim erkini etkileyici bir rol üstlenmesidir..
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -