Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Didem Soydandan Berkay Ustabaş çağrısı: Hepimiz Berkinin cenazesine katıldık

Didem Soydandan Berkay Ustabaş çağrısı: Hepimiz Berkinin cenazesine katıldık
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
156 views
02 Ocak 2021 - 22:14
Spread the love

 Biryılı aşkın süredir cezaevinde tutulan ve bu güne kadar tüm duruşmalarına sadece SEGBİS ile katılabilen Devrimci Gençlik Dernekleri Genel Sekreteri Berkay Ustabaş, bugün ilk kez hakim karşısına çıkıyor.

Duruşma öncesi sosyal medyada başlatılan ‘#BERKAYAÖZGÜRLÜK’ eylemine katılan manken Soydan, Berkin Elvan’ın cenazesine katıldığı gerekçesiyle tutuklanan Devrimci Gençlik Dernekleri Genel Sekreteri ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Berkay Ustabaş’ın serbest bırakılması çağrısında bulundu.

Gazeteci Erk Acerer’in Berkay Ustabaş için attığı ‘Cenazeye katılmak suç değildir…’ tweetini retweetleyen Soydan, “Hayır öyle ise cenazeye hepimiz katıldık. Boş verelim hepimizi. Ben Berkin Elvan cenazesine katıldım. Tüm gün oradaydım. Ardından protesto yürüyüşünde bulundum” mesajını paylaştı.

BERKAY USTABAŞ BUGÜN HAKİM KARŞISINA ÇIKIYOR

Gezi Direnişi sırasında polisin attığı gaz fişeğinin kafasına isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın cenazesine katıldığı için 2017 yılında düzenlenen operasyonda gözaltına alınan üniversite öğrencisi Berkay Ustabaş, savcının ‘ahdımız var, seni tutuklayacağız’ sözlerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tutuklanamasının ardından hazırlanan iddianamede ise suçlamalar şöyle yer aldı: Berkin Elvan’ın cenazesine katılması, öncesinde ve sonrasında eylem yapan grubun içerisinde olduğu ve evinde yasak kitap bulundurduğu iddiası.

Biryılı aşkın süredir cezaevinde tutulan ve bugüne kadar ki tüm duruşmalarına sadece SEGBİS ile katılabilen Ustabaş, bugün ilk kez hakim karşısına çıkıyor  (HABER MERKEZİ)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -