Kuzey Teve

Dicle’de bomba yüklü araçla saldırı!

Dicle’de bomba yüklü araçla saldırı!
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
45 views
03 Ocak 2021 - 12:10
Spread the love

Diyarbakır’ın Dicle İlçesi Jandarma Tabur Komutanlığı’na bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. 1 Uzman çavuş hayatını kaybetti

Diyarbakır’ın Dicle İlçesi Jandarma Tabur Komutanlığı’na bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Yaralıların olduğu belirtilen patlamanın ardından bir süre çatışmanın yaşandığı ilçeye çok sayıda ambulans sevk edilirken bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.  Patlamanın ardından Dicle- Hani karayolunda durdurulmaya çalışan araçtakilerden açılan ateş sonucu 3 polis yaralandı.

Diyarbakır’ın Dicle İlçesi’ne 1 kilometre mesafede bulunan Jandarma Tabur Komutanlığı’na, bugün saat 21.50 sıralarında bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Bomba yüklü aracın infilak ettirilmesiyle meydana gelen patlama patlama, 15 kilometre uzaklıktaki Eğil İlçesi’nden de duyuldu. İlçe merkezinde de birçok evin camları kırıldı. 

Yaralıların olduğu belirtilen patlamanın ardından çatışma çıktı. Bu arada patlamanın ardından Dicle- Hani karayolunda şüpheli bir aracı durdurulmak istendi. Araçtakilerin açtığı ateş sonucu 3 polis yaralandı. Bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı.

POLİS ARACINDA BİR DE KADIN HAKİM YARALANDI

Bombalı saldırının ardından Dicle-Hani karayolunda saldırıya uğrayan polis aracında Hani İlçe Emniyet Amiri ve 2 polisin yanısıra bir de kadın hakimin yaralandığı belirlendi.

ÜST DÜZEY ASKERİ YETKİLİ DE YARALANDI

Saldırıda yaralananlar arasında bir üst düzey akseri yetkilinin yanı sıra lojmanda kalan askeri personelin yakınlarının da bulunduğu öğrenildi. 2 top AYP kullanıldığı tahmin edilen saldırıda infilak eden aracın komutanlıktaki lojmanların bulunduğu yere yakın bölgede patlatıldığı anlaşıldı. Bölgede hava destekli başlatılan operasyon sürdürülüyor.(DİYARBAKIR) 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -