Kuzey Teve

Dersim’de Başbakan’ı CHP li vekil karşıladı

Dersim’de Başbakan’ı CHP li vekil karşıladı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
42 views
03 Ocak 2021 - 12:12
Spread the love

 AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Tunceli’de yaptığı konuşmada, 1938 tarihinde yaşanan olayların “Vahşet” olduğunu ifade ederek, o dönem üzerinden Tunceli’li olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu eleştirdi. Yıldırım’ı Tunceli’de CHP milletvekili Gürsel Erol’un karşılaması dikkat çekti.

Binali Yıldırım konuşmasında Dersim olaylarını hatırlatarak şunları söyledi:

“Dersim olaylarının bu topraklarda yaşayan insanlara ne kadar büyük acılar yaşattığını biz bilemeyiz ama bizim dedelerimiz yaşadı, bizim büyüklerimiz yaşadı. Biz diyoruz ki ‘bizden sonrakiler yaşamasın.’ O günün tek parti yönetimi Cumhuriyet Halk Partisi, ‘Dersim bir çıban başıdır’ dedi. Bütün buradaki vatandaşlarımızı yok ettiler, acımasızca üzerilerine bombalar yağdırdılar, yaşlarını büyütüp idam ettiler. Şimdi o günlerle yüzleşmek için ‘Gelin bu ayıbı kaldıralım, geçmişin acılarını saralım’ diye ana muhalefet partisine, onun Genel Başkanına, Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Bir öz eleştiri yap, Dersim’i, Dersim’de yaşanana o vahşeti tekrar bir öz eleştiriyle bu ülkenin gündemine getirelim’ dediğimiz de adını bile anmaktan korkuyor.”

İLK KEZ CHP’Lİ VEKİL BAŞBAKANI KARŞILADI

Başbakan sıkı güvenlik önlemleri altında Tunceli’de ilk olarak Valiliği ziyaret etti. Valilik girişinde Vali Osman Kaymak ile birlikte CHP Tunceli milletvekili Gürsel Erol’da Başbakan Binali Yıldırım’ı karşıladı. Valilikte düzenlenen brifinge katılan CHP’li Erol, şimdiye kadar mitingler için bir ile giden Başbakan’ı karşılayan ilk CHP’li vekil oldu. CHP Milletvekili Gürsel Erol, Başbakanı karşılamak için CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dan özel izin aldığını açıkladı ve konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyeceğini belirtti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -