Kuzey Teve

Cübbeli dua etti AKP li belediye verdi

Cübbeli dua etti AKP li belediye verdi
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
121 views
02 Ocak 2021 - 22:13
Spread the love

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, seçimden 3 gün sonra Cübbeli Ahmet Hoca’nın damadının şirketine 1.8 milyon liralık maraton ihalesi verdiği ortaya çıktı.

İBB iştiraki İstanbul Spor Etkinlikleri ve İşletme Ticaret A.Ş tarafından“Gel beraber koşalım” sloganı ile 7 Nisan Pazar günü Tarihi Yarımada’da İstanbul Yarı Maratonu gerçekleştirildi.

Maraton organizasyonu hizmet alımı için 29 Mart 2019 tarihinde Spor İstanbul tarafından ihale düzenlenmişti. İhalenin yaklaşık maliyeti 3 milyon 596 bin 626 lira olarak belirlendi. İhale iki kısımdan oluştu. İhalenin 1 milyon 872 bin 300 liralık kısmım alan Adstation Reklam ile 3 Nisan 2019 günü, 753 bin 539 liralık kısmını alan Aziz Yavuz ile de 4 Nisan 2019’da sözleşme imzalandı.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre; ihalenin büyük kısmını kazanan Adstation Reklam Organizasyon İletişim Danışmanlık İnternet Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin ortakları Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Mahmut Ünlü’nün damadı Esat Palazoğlu, ağabeyi Muhittin Palazoğlu’ydu.

Bu haberin ardından Cübbeli Ahmet’in 2 Nisan’da ortaya çıkan bir vaazı çok dikkat çekti.

Cübbeli Ahmet vaazı sırasında ettiği duada, “Ehli bidatın elçilerini ve bidat diliyle konuşanların bütün imkanlarını ellerinden al yarabbim. Bütün iktidarlarını güçlerini maddi manevi bütün imkanlarını ellerinden alıp ehli sünnete o sahaları eyle yarabbi” ifadelerini kullanıyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -