Kuzey Teve

Cizre’de 60 kişinin öldürüldüğü iddia edildi

Cizre’de 60 kişinin öldürüldüğü iddia edildi
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
37 views
03 Ocak 2021 - 12:07
Spread the love

 TRT Haber, Cizre’de yaralıların mahsur kaldığı binaya operasyon düzenlendiğini ve 60’a yakın kişinin öldürüldüğünü iddia etti.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde günlerdir çok sayıda yaralının bulunduğu 2 ayrı binaya yönelik saldırılarla ilgili TRT Haber’den flaş bir iddia ortaya atıldı. Devletin resmi kanalından son dakika olarak geçen haberde, akşam saatlerinde devlet güçlerince bir apartmanın bodrumuna operasyon düzenlendiği, 60’a yakın kişinin öldürüldüğü iddia edildi.

SARIYILDIZ: BU BÜYÜK BİR KATLİAMDIR

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Cizre’de önce çok büyük iki patlamanın yaşandığını ardından da böylesi bir iddianın ortaya atıldığını söyledi.

Stêrk TV’ye konuşan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, “2 saat önce iki büyük patlama gerçekleşti. Sonrasında böylesi bir iddia ortaya atıldı. Binadakiler yanarak yaşamını yitiren 9 kişi ve katledilen bir kişi dışında 52 kişinin olduğunu bizimle paylaşmışlardı. Öyle anlaşılıyor ki oradaki binadır. Elimizde net bir bilgi yok. Ama böyle bir vahşet yaşanmış olabilir. Günlerdir mahsur kalan insanların hastaneye taşınmasını istedik. Böyle bir şey yaşandıysa çok büyük katliamdır” dedi.

Sarıyıldız görgü tanıklarının da saldırı esnasında patlama dışında herhangi bir silah sesinin gelmediğini aktardığını da belirtti. 

Med Nuçe TV canlı yayına bağlanan Remzi Kartal ve Zübeyr Aydar yaşananlara karşı her yerde protesto çağırısı yaptılar. 

Cizre’de mahsur kalanlardan Cizre Halk Meclisi’nden Mehmet Tunç bu sabah canlı yayına bağlanarak şöyle konuşmuştu: “Cizre’de 100 kişinin ölmesiyle özgürlük mücadelesi bitmeyecek, kimse moralini bozmasın. Mücadele eden halka selamımı iletiyorum. Kalan insanların bizimle gurur duymaları lazım. Hepimizi içeride yakacaklarını belirttiler. Sadece 60 gündür sesimizi duyurmaya çalışıyoruz, bunu izleyip sessiz kalanlar gelip cenazelerimizi defnetmesinler.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -