Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

cinsel ilişkiye bu yöntemle zorlandığını öne sürdü

cinsel ilişkiye bu yöntemle zorlandığını öne sürdü
282 views
13 Mart 2024 - 10:32
Spread the love
Stone, rol aldığı 1993 yapımı Silver filminin yapımcısı tarafından, filmdeki partneri Billy Baldwin’in role uyumunu kolaylaştırma gerekçesiyle manipüle edilerek cinsel ilişkiye zorlandığını açıkladı. Maruz bırakıldığı şiddeti podcast yayınında anlattı.

 – Temel İçgüdü isimli filmi Hollywood klasikleri arasına adını yazdıran ve bu filmle küresel çapta şöhret yakalayan Sharon Stone, Temel İçgüdü’den hemen sonra başrolünde yer aldığı 1993 tarihli Silver filminde maruz bırakıldığı cinsel istismar ve şiddeti anlattı.

66 yaşındaki oyuncu, 2021 yılında sinema kariyerindeki anılarını anlatırken bu durumu anlatmış ancak isim vermemişti. Stone yıllar sonra kendisini ilişkiye zorlayan yapımcının Robert Evans, oyuncunun da Alec Baldwin’in erkek kardeşi Billy (William) Baldwin olduğunu açıkladı.

2019 yılında ölen yapımcı Evans, Paramount adlı yapım şirketi çatısı altında ‘The Godfather’ (Baba), ‘The Italian Job’ (İtalyan İşi), ‘True Grit’ (İz Peşinde) ve ‘The Great Gatsby’ (Muhteşem Gatsby) gibi sinema tarihinin ikonik yapımlarına imza atmıştı. 2017’de Hollywood’da da başlayan Me Too adlı ifşa hareketiyle birlikte sinema sektöründeki pek çok kadın, sektörde nüfuzu olan ve başarılı addedilen erkekler tarafından maruz bırakıldıkları cinsel şiddeti, tacizi ve mobbingi açıklamışlardı ve söz konusu isimler hakkında arka arkaya dava açılarak sektörden uzaklaştırılmışlardı. Evans, o dönem hakkında ifşa bulunmadığı için bu isimler arasında değildi.

3668708-655b7c24e00aecf14a605fe09d9c1e34-640x640.jpg

Me Too hareketi, 2006 yılında aktivist Tarana Burke’nin, kadınlara yönelik şiddet ve taciz konusunda kamusal etki yaratmak için bu kelimeleri kullanmasıyla başladı. Bundan tam 11 yıl sonra 2017’de, Amerikalı oyuncu Alyssa Milano’nun attığı tweet ile yeni bir sosyal platformda kendine yer buldu. ‘#MeToo’ etiketi, 85’ten fazla ülkede farklı dillere çevirilerek Twitter’da gündem olan etiket haline geldi. Hareket ABD‘de başladı ancak küresel bir etki yarattı.

KENDİ HATALARI İÇİN BENİ SUÇLAMAYA BAŞLADILAR

Bir podcast yayınında konuşan ünlü oyuncu, “Bir başka dev hit yapım oluşturmamı beklediler ve bana oyuncu seçimi onayı verdiler. Ama sonra bunu yapma zamanı geldiğinde bana bunun değersiz bir anlaşma olduğunu söylediler, dolayısıyla ben de bu onayı alamadım” dedi.

“Sonra kendi hataları için beni suçlamaya başladılar” diyen Stone, yönetmen ve oyuncu seçimlerinin korkunç olduğunu söyledi.

3668708-93cb5f10283dd34cdffb608750f2ffa3-640x640.jpg

‘BALDWİN İLE BİRLİKTE OLURSAM PERFORMANSININ DAHA İYİ OLACAĞINI SÖYLEDİ’

Eski bir oyuncu olan ve yapımcılığa soyunan Evans’ın kendisini çalışma ofisine çağırarak Billy adıyla tanınan başrol oyuncusu William Baldwin ile cinsel birliktelik için zorladığını söyleyen Stone, “Güneş gözlüğüyle odada dolaşarak bana Ava Gardner ile yattığını ve ben de Billy Baldwin ile birlikte olursam onun performansının daha iyi olacağını söyledi” şeklinde konuştu.

‘BİLLY’NİN FİLMDE DAHA İYİ OLMASINA İHTİYAÇ VARDI’

“Billy’nin filmde daha iyi olmasına ihtiyacımız vardı çünkü sorun da buydu” diyen Stone, “Onunla yatarsam ekranda bir kimyamız olacaktı. Onunla birlikte olursam filmi kurtaracaktık. Filmle ilgili gerçek problem bendim, çünkü o kadar gergindim ki onunla yatıp işleri yoluna koyabilecek gerçek bir oyuncu gibi değildim. Asıl sorun çok sıkı biri olmamdı” ifadesini kullandı.

Stone, ‘Sliver’ filminin beklentilerin altında kalsa bile gişede 280 milyon dolar gibi önemli bir hasılat elde ettiğini ekledi. (KÜLTÜR SANAT)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -