Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

‘Cimilli İbo’, son yolculuğuna uğurlandı

‘Cimilli İbo’, son yolculuğuna uğurlandı
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
216 views
17 Ağustos 2021 - 12:49
Spread the love

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Karadeniz müziğinin  ‘Cimilli İbo’ lakabıyla tanınan ismi İbrahim Özer (49), memleketi Rize’deki cenaze töreninin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Geçen yıl yakalandığı koronavirüsü yenen şarkıcı Cimilli İbo, daha sonra böbrek yetmezliği ve kandaki aşırı enfeksiyondan dolayı yoğun bakımda tedaviye alındı.

Cimilli İbo bir süredir İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede, dün yaşamını yitirdi. Karadeniz müziğinin sevilen ismi Cimilli İbo Rize Sahil Cami’inde kılınan cenaze namazının ardından defnedileceği İkizdere’ye uğurlandı

‘SANATÇI DOSTLARINDAN VEFAYI GÖREMEDİK’

Cenazeye katılan şarkıcı Davut Güloğlu, Karadeniz’in sanatçılarını cenazede göremediği için üzgün olduğunu belirterek, “Karadeniz, önemli bir değerini kaybetti. Hem esprileriyle hem müzikleriyle Karadeniz’i en güzel şekilde temsil eden bir kardeşimizi kaybettik. Ailesine ve sevenlerine Allah sabır versin. Ailesi, tabii ki sevenleriyle birlikte sanatçı dostlarını burada görmek isterdi. Bu vefayı burada göremediğim için ben de üzüntülüyüm”

FANİYİZ VE SON SAHNEMİZ BU’

Karadenizli şarkıcı Onay Şahin de “Sanatçı çalıyor, söylüyor, eğlendiriyor. Tabi buna karşılık da bir hayırlı dua, dostlarından, sevenlerinden bulamadığı zaman, işte asıl vefasızlık orada başlıyor. Faniyiz ve son sahnemiz bu. Bugün Cimilli İbo’yu uğurladık, iyi bir dostumdu. Çok hastalıkları vardı ama hiç şikayet etmedi, sabretti. O hasta haliyle insanlara hep moral vermeye çalıştı. Biz öldükten sonra bizleri türkülerimizde değil, Kuran’la, dualarla yad etsinler” diye konuştu

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -